РФ назвала "політичним фарсом" затримання Грузією російських шпигунів

В МЗС Росії наголосили, що затримання громадян РФ за звинуваченням у шпигунстві в Грузії є провокацією, що свідчить про чергове загострення антиросійського психозу грузинського керівництва.

МЗС Росії має намір дочекатися більш докладної інформації про нібито затриманих в Грузії за звинуваченням у шпигунстві чотирьох громадян РФ, перш ніж реагувати на ці повідомлення.

"Давайте почекаємо, подивимося, наскільки переконливим буде цей політичний фарс для того, щоб потім дати свої коментарі", - заявив заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін, запропонувавши "дочекатися фактури", і після цього що-небудь коментувати.

Як повідомляють у російському МЗС, затримання громадян РФ за звинуваченням у шпигунстві в Грузії є "провокацією, що свідчить про чергове загострення антиросійського психозу грузинського керівництва".

В свою чергу, грузинські експерти сумніваються, що скандал навколо цієї справи вигідний офіційному Тбілісі. Як заявив  голова неурядової організації "Свобода і правосуддя" Іраклій Сесіашвілі, "витік інформації про затримання шпигунів - це не найкращий фактор для врегулювання російсько-грузинських відносин, і було б цікаво встановити його джерело, що може стати хорошим індикатором для з'ясування , кому на руку ще більше погіршення відносин між Тбілісі і Москвою".

На думку Сесіашвілі, "влада Грузії в міжнародному скандалі навколо цієї неприємної ситуації не зацікавлена, хоча якщо дійсно йдеться про шпигунство, закрити на це очі вона теж не може".

Нагадаємо, напередодні МВС Грузії повідомило про затримання 13 осіб, четверо з яких - росіяни, за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії. За даними грузинських ЗМІ, затримані збирали дані про закупівлі в міністерстві оборони і МВС Грузії, а також відомості про керівників силових структур республіки.

Як заявив директор департаменту контррозвідки МВС Грузії Отар Орджонікідзе, викрити шпигунську мережу вдалося завдяки даним осіб, які добровільно здалися.

"Операція в основному була викликана тим, що в 2006 році за рішенням влади осіб, які з'явилися б і добровільно визнали зв'язок з іноземною спецслужбою, було б звільнено від кримінального переслідування", - сказав Орджонікідзе.

Він додав, що після цього в МВС звернулася не одна людина, а на основі аналізу наданої ними інформації й було затримано підозрюваних у шпигунстві.

Водночас, МВС Грузії призвело повний список осіб, затриманих в жовтні за підозрою в шпигунстві на користь Росії. З 15 затриманих двоє згодом були звільнені в результаті домовленостей про визнання провини. 4 з затриманих є громадянами Росії.

Читайте також: 

У Грузії затримали чотирьох російських шпигунів

Мєдвєдєв нагородив депортованих зі США російських шпигунів

Німеччина викрила чергового "російського шпигуна"

Екс-глава британської розвідки став на захист російських шпигунів

ВідеоУ Грузії затримали чотирьох російських шпигунів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: