Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
РФ прагне замість українців визначати їхнє майбутнє: західні дипломати в ООН обговорили загострення на Донбасі

Російські представники почули чимало критичних слів щодо кремлівської політики.

Дипломати провідних країн Заходу критично висловилися щодо ролі Росії в конфлікті на Донбасі. Вони заперечили позицію представника РФ у Раді Безпеки ООН щодо провини офіційного Києва в загостренні ситуації та віддаленні перспектив мирного врегулювання.

"Агресивні дії Росії йдуть урозріз із міжнародними нормами. Україна продемонструвала відданість мирному врегулюванню конфлікту", - наголосила представниця Сполучених Штатів Америки і додала, що "Росія не продемонструвала бажання виконувати свої зобов’язання за мінськими домовленостями – вона продовжує озброювати та підживлювати своїх маріонеток на сході України". Тому США мають намір не знімати санкцій до повного виходу військових РФ із Донбасу та Криму, а також повернення окупованих територій під український контроль.

На винятковій повазі до загальновизнаних кордонів України наголошували й інші спікери. Так, німецький представник піддав критиці позицію РФ і навів конкретні приклади того, що саме Москва та контрольовані нею бойовики провадять агресивну політику та віддаляють мирне врегулювання. Зокрема, він наголосив, що 90% випадків перешкод діяльності спостерігачів ОБСЄ зумовлені саме контрольованими Росією бойовиками-окупантами Донбасу. А теза про незалежність останніх розбивається хоч би про обіцянку керівництва "ДНР" призначити "прем’єр-міністром" віцегубернатора Іркутська Пашкова.

"Казками" та "вигадками" росіян назвала тези російської пропаганди і представниця Великої Британії. Вона назвала сепаратистів Донбасі "маріонетками" Москви, котрим із РФ надається жива сила та військова техніка для протистояння українській армії. На думку дипломатки, Кремль не зацікавлений у мирному вирішенні конфлікту. "Єдина мета Росії в Україні – підірвати суверенітет і територіальну цілісність. Москва хоче замість українців вирішувати їх майбутнє", - наголосила представниця королівства. Вона також зауважила, що "народ України заслуговує на мир", а західні партнери Києва будуть "приводити Росію до відповіді".

Відео Росіянам не вдалося переконати Радбез ООН, що українські кораблі порушили кордон РФ

Крім України, екстрене засідання скликала також і Росія, заявивши про провокацію. Однак більшістю голосів Радбез ухвалив не розглядати російську ініціативу, а одразу переходити до української. Росіяни - порушуючи протокол - усе ж видали кількахвилинний потік відбірної пропаганди. 

Росіянам не вдалося переконати Радбез ООН, що українські кораблі порушили кордон РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції