РФ представила концепцію супутника, який буде вражати цілі з космосу

Такий апарат повинен мати на борту ядерну енергетичну установку потужністю 150-500 кВт.

Російські ракетні інженери розробили концепцію універсального космічного апарату військового призначення. Її представив у вівторок на щорічних московських Академічних читаннях з космонавтики президент, генеральний конструктор ракетно-космічної корпорації (РКК) "Енергія" Віталій Лопота.

За його словами, такий апарат повинен мати на борту ядерну енергетичну установку потужністю 150-500 кВт. Така потужність дозволить моніторити території і повітряний простір, забезпечувати інформаційну перевагу, в тому числі і в ході збройних конфліктів, а також перевагу у вказівці цілей і управлінні. "Він буде здатний вирішувати і завдання поразки", - підкреслив Лопота.

За розрахунками фахівців, маса такого космічного апарату - до 20 тонн, ресурс - 10-15 років.

Президент корпорації також повідомив, що льотні випробування нового російського пілотованого космічного корабля почнуться в 2015 році на новому космодромі "Східний". Раніше повідомлялося, що ескізний проект корабля, який розробляється "Енергією", буде готовий до захисту до середини 2010 року.

Цей корабель розрахований на доставку в космос до шести космонавтів. Керувати ним будуть дві людини, решта четверо - пасажири. Планується, що новий пілотований корабель буде багаторазовим і зможе використовуватися в місячних експедиціях.

Крім того, Росія до 2020-2025 року створить орбітальну базу для складання міжпланетних кораблів, а за допомогою розробленої в РКК важкої платформи можна буде запускати менше космічних апаратів, але з більшою ефективністю, повідомив Лопота.

На думку глави корпорації, Росія "може претендувати не менш ніж на 5% світового ринку космічного зв'язку", який становить 280 млрд доларів (зараз частка Росії - всього 0,5%).

Також Валерій Лопота заявив, що партнери по програмі Міжнародної космічної станції (МКС) домовилися продовжити його експлуатацію до 2020 року. Він сказав, що формування станції продовжиться до 2015 року, а американці вже вийшли з пропозицією експлуатувати МКС до 2028 року.

Лопота назвав проект МКС "найдорожчим проектом землян". "Станція ввібрала в себе вже 120 млрд доларів", - зауважив він.

Глава космічної корпорації нагадав, що з 2010 року припиняють літати американські багаторазові шаттли, і доставка астронавтів на МКС буде практично цілком залежати від Росії. Новий американський корабель Orion, що розробляється в рамках програми NASA "Constellation" ("Сузір'я") має прийти на заміну шаттлам тільки до 2015 року.

Читайте також:

Україна посіла четверте місце у світі за кількістю пусків ракет

Індія випробувала нову ракету класу "повітря-повітря"

Росія провела пуск найпотужнішої балістичної ракети "Сатана"

Міноборони РФ не відмовиться від ракети "Булава"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: