РФ: прирівняння СРСР до гітлерівської Німеччини неприпустиме

Російські сенатори заявляють про спробу Європи покласти на СРСР рівну з гітлерівською Німеччиною відповідальність за початок війни.

У Раді Федерації РФ вважають неприпустимою ревізію ходу і підсумків Другої світової війни і покладання рівної відповідальності за її початок на Німеччину і СРСР. Про це говориться у заяві верхньої палати російського парламенту у зв'язку з 70-річчям початку Другої світової війни.

"Кроки, спрямовані на ревізію історії, мають далекоглядні політичні цілі, спрямовані на перегляд підсумків Другої світової війни. В результаті це стає джерелом підриву системи міжнародних відносин і виникнення нових вогнищ напруженості, що склалася, між народами і державами європейського континенту, що йде врозріз з ключовими принципами міжнародних відносин й інтересами безпеки і глобальної стабільності" - сказано в заяві.

"Історія винесла свій вердикт - головними винуватцями цієї трагедії є керівники нацистської Німеччини. Міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі кваліфікував їхні дії з розв'язування агресивної війни як тяжкий злочин проти людства, світова спільнота визнала цей вирок остаточним і таким, що не підлягає перегляду", - говориться в документі.

У той же час російські сенатори заявляють, що переслідуючи власні цілі політичні сили деяких впливових європейських країн, у тому числі тих, що воювали на стороні гітлерівської Німеччини, вдаються до активних спроб переглянути реальні причини війни і покласти на СРСР рівну з гітлерівською Німеччиною відповідальність за її початок, а заразом і виправдати тих, хто став посібником гітлерівців, здійснював злочини на території країн, окупованих нацистами.

"Рада Федерації рішуче заявляє, що такі спроби є прямою образою нашого багатонаціонального народу, який заплатив найвищу ціну за завойований мир", - говориться в документі.

Члени Ради Федерації рішуче засуджують спроби тенденційного тлумачення історичних фактів і розраховують на розуміння і підтримку з боку тих, кому небайдужа історична істина, говориться в заяві.

Нагадаємо, на початку липня Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію "Возз'єднання розділеної Європи", яка прирівнює сталінізм до нацизму і закликає до міжнародного засудження тоталітарних режимів. В документі від Росії як учасника ОБСЄ вимагають відмовитися від демонстрацій на славу радянського минулого і позбавити від структур, які "прикрашають історію".

Автори резолюції наголошують, що в XX столітті європейські країни постраждали від двох потужних тоталітарних режимів, які несли з собою геноцид і злочини проти людства, - нацистського і сталінського.

Читайте також:

ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму

В Росії хочуть скласти список "фальсифікаторів" історії

Росія знову звинуватила Польщу у розв’язанні війни

РФ: шанування зрадника Мазепи пересварить Україну з Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: