РФ спокійна з приводу російської мови в Таджикистані

Радник Мєдвєдєва запевнив, що всі питання з приводу використання російської мови в Таджикистані зняті.

У Росії більше немає побоювань з приводу використовування російської мови в Таджикистані.

Про це заявив помічник президента РФ Сергій Приходько.

За його словами, на переговорах в Душанбе президент Таджикистану Емомалі Рахмон сказав, що на користь самого Таджикистану надавати увагу російській мові.

Помічник Мєдвєдєва, у свою чергу, відзначив, російська сторона в роз'ясненнях щодо ролі російської мови в Таджикистані "за великим рахунком не мала потреби".

Помічник президента РФ нагадав, що за ініціативою Рахмона в Таджикистані створюються філіали російських вузів, а російська мова викладається в багатьох таджицьких школах. Крім того, глава середньоазіатської республіки раніше неодноразово звертався до керівництва Росії з проханням про напрям викладачів російської мови.

"Питань, за великим рахунком, сьогодні немає", - сказав Приходько, відзначивши, що самостійний розвиток таджицької мови - це процес, який повинен регулюватися законодавчо і який носить природний характер.

Нагадаємо, нещодавно, виступаючи у телевізійному зверненні до нації з нагоди 20-річчя ухвалення закону про мову, лідер Таджикистану Емомалі Рахмон закликав якнайскоріше прийняти новий закон.

У документі, який зараз знаходиться на розгляді в парламенті країни, передбачається, що спілкуватися з органами державної влади і управління, а також одержати інформацію і документи можна буде тільки державною мовою - таджицькою. Нині вести документацію можна і російською.

У Кремлі напередодні заявили, що в Таджикистані повинні бути зацікавлені в збереженні ролі російської мови, адже якщо там перестануть говорити російською, то жоден гастарбайтер з Таджикистану в Росії працювати не зможе.

Читайте також:

Кремль не дозволить таджикам забути російську мову

Президент Таджикистану закликав населення запастися харчами на два роки

Президент Таджикистану закликає громадян не спілкуватися російською

У Таджикистані вбито п’ятьох російських терористів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: