РФ, США і Франція зробили Ірану нову пропозицію по обміну урану

Таке рішення послідовало після заяв Тегерана про початок виробництва в країні збагаченого до 20% палива.

Росія, США і Франція представили Ірану нові пропозиції щодо обміну ураном після заяв Тегерана про початок виробництва в країні збагаченого до 20% палива, заявив у понеділок керівник Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салех.

"Після рішення Ірану почати виробництво збагаченого до 20% урану на території країни до нас надійшла пропозиція від Росії, Франції та США. В даний час ця пропозиція поряд з пропозиціями інших країн (на цей рахунок) розглядається", - заявив Салех.

Озвучене Тегераном на початку лютого рішення іранської влади почати самостійне збагачення урану до рівня 20% на своїй території раніше викликало негативну реакцію в світі. МЗС РФ, зокрема, заявило, що дії Ірану "посилюють сумніви в щирості намірів Тегерана спільними зусиллями добиватися зняття наявних занепокоєнь міжнародної спільноти відносно іранської ядерної програми".

США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Рада Безпеки ООН прийняла кілька резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії. Після того, як Тегеран оголосив про рішення почати самостійне збагачення урану до 20%, Франція і США заявили, що наполягатимуть на нових санкціях ООН проти Ісламської Республіки.

Читайте також:

Річниця Ісламської революції в Ірані обернулася масовими сутичками і стріляниною

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Іран розробив новий вид зброї, щоб дати відсіч американцям

Влада Ірану погрожує опозиції стратами - за "богопротивні діяння"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: