РФ транспортує зброю до Сирії на кораблі, придбаному в України в 2015 році - ЗМІ

Виявилося, що судно було продане через монгольську "прокладку". 

У 2015 році Україна продала Росії транспортний корабель "Георгій Агафонов", який тепер використовується для транспортування військового обладнання у Сирію.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на звіт Стокгольмського міжнародного інституту мирних досліджень.

Згідно з документом, корабель був проданий через монгольську "прокладку". Наразі судно перебуває у складі Військово-морського флоту Росії під назвою "Казань-60", зазначає видання.

звіт
Українська правда

Також журналісти нагадують, що про продаж цього судна ще у жовтні 2015 року повідомлялося у блозі російського Центру аналізу стратегій та технологій. Тоді у матеріалі йшлося, що "Георгій Агафонов" був збудований у 1987-88 роках в Австрії за радянським проектом і був головним з десяти таких суден. Після розпаду СРСР всі десять суден залишилися у складі Українського Дунайського пароплавства і експлуатувалися під українським прапором до останнього часу.

"Влітку 2015 року теплохід "Георгій Агафонов" був викуплений у УДП і переведений новим власником під прапор Монголії (!). Немає сумнівів, що перехід під монгольський прапор з самого початку був пов'язаний з використанням якоїсь напівфіктивної компанії-"прокладки" для придбання судна в інтересах ВМФ Росії для застосування на "сирійській лінії". 18 жовтня 2015 року судно вже як "Казань-60" з'явилося в Новоросійську, а через тиждень – у Севастополі вже під прапором допоміжних суден ВМФ Росії", – йшлося у повідомленні російського Центру.

Крім того, організація припустила, що "Георгій Агафонов" був не єдиним судном, купленим Росією в України – ймовірно, корабель того ж типу "Кызыл-60", який з 10 листопада перебуває у Новоросійську, також був придбаний в Українського Дунайського пароплавства.

Також видання зазначає, що у звіті Стокгольмського міжнародного інституту мирних досліджень з'явилася нова категорія – "Українські бойовики". Вони вказані отримувачами російської зброї. Згідно зі звітом, у 2014 році Росія постачала їм протитанкові ракети, БТРи, ПЗРК і танки.

Стокгольмський центр зазначає, що Україна є дев'ятим у світі експортером зброї, покриваючи 2,6% світового попиту. На першому місці перебувають США (33%), на другому – Росія (25%), на третьому – Китай (5,9%).

Нагадаємо, бої на території Сирії в минулому році значно активізувалися після втручання Росії до конфлікту, яке було схвалене 30 вересня Радою Федерацій - вона виконала прохання президента РФ Володимира Путіна дозволити використовувати російські війська в інших країнах. Росіяни нібито збиралися воювати проти "ІД". Однак того ж 30 вересня російські військово-повітряні сили завдали перший авіаудар у Сирії - неподалік від міста Хомс, яке не контролюється терористами з "Ісламської держави". Тут живуть мирні жителі і повстанці із Сирійської вільної армії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: