РФ в останній момент відзвітувала про долю українських моряків та зробила "цинічну пропозицію"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росія продовжує незаконно утримувати українських моряків попри наказ Міжнародного трибуналу.

Росія "дисципліновано", хоч і за мить до дедлайну, надіслала звіт про виконання Наказу Міжнародного трибуналу звільнити моряків і повернути їх до України, а також повернути під контроль України три військові кораблі.

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"На жаль, це єдина гарна новина, оскільки, попри чітку вимогу щодо негайного звільнення, РФ продовжує маніпулювати своїм розумінням Наказу і далі незаконно утримує наших моряків і військові кораблі", - додала Зеркаль.

За її словами, Росія намагається змусити Україну відмовитись від Наказу і фактично визнати право РФ карати українських військових моряків на власний розсуд, позбавивши їх та Україну імунітету.

"Наша відповідь проста - якщо Росія хоче врегулювати ситуацію, то має просто і без додаткових умов чи "гарантій" виконати Наказ Трибуналу", - наголосила Зеркаль.

Вчора сплив місяць як Міжнародний Трибунал з морського права видав наказ негайно звільнити українських моряків і...

Опубліковано Lana Zerkal Середа, 26 червня 2019 р.

Водночас проти невиконання Росією Наказу Міжнародного трибуналу з морського права висловили рішучий протест в МЗС України.

Як зазначається, 25 червня МЗС України отримало ноту російського відомства, у якій міститься "цинічна пропозиція" щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

"Вважаємо цю пропозицію Росії неприйнятною та такою, що загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів. Про це українська сторона уже поінформувала Міжнародний трибунал з морського права", - заявили в МЗС.

Від Росії вимагають без жодних умов виконати Наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряків.

Там звернули увагу Кремля на те, що для припинення незаконного переслідування українських моряків та виконання Наказу Міжнародного трибуналу з морського права достатньо наявних у російському законодавстві механізмів, а також наявних багатосторонніх міжнародних договорів, сторонами яких є Україна та Росія.

"МЗС України вкотре вимагає негайно інформувати про час і місце звільнення та повернення під контроль України згаданих у Наказі кораблів та про час і місце передачі консульським посадовим особам Посольства України в Російській Федерації двадцяти чотирьох незаконно утримуваних членів їхніх екіпажів", - наголошується в заяві МЗС.

Раніше прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що 24 українські військовополонені моряки залишаться під вартою, незважаючи на рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права на користь України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції