РФ заблокувала резолюцію ООН по Голодомору

Росії удалося заблокувати спроби України добитися розгляду і прийняття Генеральною асамблеєю ООН резолюції щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Про це заявив постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін.

Протягом 2008 року керівництво України відзначало 75-річчя Голодомору, у зв'язку з чим делегація України в ООН намагалася кілька разів до кінця року внести це питання до порядку денного Генассамблеї і ухвалити відповідну резолюцію.

"Я можу сказати - ця кампанія закінчилася, і закінчилася нічим. Ми змогли заблокувати їх зусилля внести це питання до порядку денного попередньої 62-ої сесії Генеральної асамблеї ООН, ми заблокували ті ж спроби на 63-ій сесії. Вони усвідомили, що їм не вистачає голосів з будь-якої резолюції з цього питання", - сказав Чуркін.

Він також додав, що, зневірившись добитися прийняття резолюції Генеральної асамблеї, делегація України вирішила лише розповсюдити декларацію з цього питання, проте і її погодилася підписати меншість членів ООН.

"За моїми останніми даними, там всього 32 підписи, включаючи Україну (з 192 членів ООН)", - сказав російський постпред, відзначивши, що ця декларація може бути поширена найближчими днями.

"У нас було важке дипломатичне протистояння з українськими сусідами - хоча мені дуже неприємно говорити про протистояння щодо України. Ми сприймали голод в СРСР в 1930-х роках як загальну трагедію багатьох народів, що жили в Радянському Союзі... Але український уряд оголосив його (голод 1930-х років) геноцидом українського народу і заполітизовує це питання. Ми сприймаємо це як спробу внести недовір'я і ворожість до наших стосунків, посварити народи України і Росії", - підкреслив Віталій Чуркін.

Він повідомив, що російські дипломати провели серйозну роботу з колегами з інших країн, роз'яснивши всі історичні деталі - і це дало результати: позиція Росії була підтримана переважною більшістю країн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: