Представник Росії виявив у докладі ЄС про війну провину Грузії

Комісія ЄС завершила розслідування подій російсько-грузинської війни та передала свої висновки цим країнам. Росія заявляє, що вся провина у них покладена на Грузію.

Міжнародне розслідування визнало Грузію відповідальної за війну на Кавказі.

Про це заявив постпред Росії при ЄС Володимир Чижов.

Відповідну заяву Чижов зробив після отримання офіційного тексту Міжнародної незалежної комісії з розслідування конфлікту на Південному Кавказі під керівництвом Хайді Тальявіні.

"Хто перший почав? На це питання в доповіді дається недвозначний відповідь", - сказав Чижов. Представник РФ пообіцяв, що звіт буде передано до Москви для детального вивчення.

Комісія ЄС, що розслідувала обставини російсько-грузинської війни в серпні 2008 року, завершила свою роботу. Її звіт переданий представникам Росії, Грузії, ЄС, ОБСЄ та ООН. Зміст доповіді поки невідомо.

Як очікується, звіт буде опубліковано найближчим часом. На сайті комісії повідомляється, що публікація призначена на 1 жовтня, на 10:00 за середньоєвропейським часом.

Спеціальна комісія для розслідування причин та обставин серпневої війни була створена в грудні 2008 року. Її очолила екс-представник ООН в Грузії Хейді Тальявіні.

Передбачалося, що комісія завершить роботу в липні 2009 року, проте публікація звіту була відкладена на декілька місяців (експертам знадобилося більше часу для обробки додаткової інформації).

Юридичної сили доповідь, обсяг якої становить близько 900 сторінок, не має.

У ряді ЗМІ незадовго до завершення роботи комісії були опубліковані заяви анонімних джерел, які стверджували, що основну частину провини за серпневі події комісія нібито має намір покласти на Грузію.

Раніше Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, присвячену російсько-грузинського конфлікту, в якій висловила невдоволення діями Москви.

ПАРЄ незадоволена зокрема визнанням Осетії та Абхазії, і також тим, що на територію військових дій не пустили європейських спостерігачів.

Читайте також:

Рада Європи засудила Росію за війну в Грузії

Таємна доповідь комісії ЄС: війну в Південній Осетії розпочала Грузія

НАТО: незалежні Південна Осетія і Абхазія - це провал

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: