Річка із вогню: лава вулкану Кілауеа може перекрити останній шлях евакуації на Гавайях

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В повітрі острова почали накопичуватися токсичні гази.

Лава вулкану Кілауеа погрожує перекрити останній шлях евакуації для тисяч осіб із Великого острова на Гавайях.

Про це інформує "Голос Америки".

Потоки лави вулкану наблизилися до останньої дороги, яка веде до одного з районів острова. Лава уже знищила понад 80 будівель і поглинула територію, більшу за Мангеттен. Лава витікає з кількох десятків розломів, які утворилися поблизу кратера вулкана. Геологи фіксують збільшення підземного тиску та попереджають про можливість потужного виверження. 

Наразі на острові почали з’являтися великі ущелини, глибиною у десятки метрів. Небезпеку для жителів острова становлять токсичні гази, які накопичуються у повітрі.

Фотогалерея Лавові "бомби" та випалена земля. Як виглядають Гаваї після потужного виверження вулкана (17 фото)

Нагадаємо, що Кілауеа  - наймолодший наземний вулкан на Гавайських островах та найактивніший у світі. Висота вулкана 1247 м. Наймасштабніше його виверження сталося у 1959 році. Наступне масштабне виверження спровоковане сейсмічною активністю почалося на початку травня 2018 р.

Як повідомлялося раніше, на гавайському Великому острові біля міста Пахоа активізувалось виверження вулкана Кілауеа. На острові оголосили надзвичайний стан. 

13 травня, на Гаваях внаслідок чергового виверження  утворився новий 300-метровий розлам, з якого продовжує вивергатись лава. Загалом Геологічна служба США повідомляє про майже 20 активних тріщин

ВідеоЛава з вулкану на Гаваях наблизилась до Тихого океану

Вражаюче відео нічного виверження оприлюднили місцеві сейсмологи. Вони нарахували у вогняній горі вже два десятки тріщин, через які виходить отруйний газ та вогонь. В той самий час вчені заспокоюють, адже активність вулкану потроху знижується.

Лава з вулкану на Гаваях наблизилась до Тихого океану

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції