Річниця Смоленської трагедії: таємницю загибелі Качинського досі не розкрито

Рік тому під час заходу на посадку на військовий аеродром під Смоленськом розбився літак президента Польщі Леха Качинського. Загинуло 96 людей.

10 квітня минає рік з дня страшної авіакатастрофи під Смоленськом, яка забрала життя 96 польських високопосадовців, серед яких був і президент Лех Качинський із дружиною Марією. Причини авіакатастрофи досі невідомі.

Саме 10 квітня 2010 року (9.40 за Києвом) літак президента Польщі Леха Качинського розбився під час заходу на посадку на військовий аеродром під Смоленськом. Лех Качинський із дружиною та делегацією високопоставлених посадових осіб планував взяти участь у меморіальних заходах до 70-х роковин Катинської трагедії.

Літак Ту-154М, який здійснював рейс з Варшави до Смоленська, під час заходу на посадку в складних метеорологічних умовах (густий туман) за нез'ясованих обставин опустився на критично малу висоту (нижче рівня злітно-посадкової смуги), зачепив лівим крилом березу на висоті 4 метри від рівня землі і розбився на відстані 350–500 м від початку посадкової смуги аеродрому Смоленськ-Північний, лівіше на 150 метрів. Екіпаж до останніх секунд життя боровся за спасіння пасажирів та літака.

Безпосередні причини трагедії так і залишилися неназваними. Розглядалися всі версії: збій навігаційного обладнання, помилки екіпажу, несприятливі погодні умови, технічні несправності літака, операцію російських спецслужб, а також їх комбінації.

У січні 2011 року МАК оприлюднив остаточний звіт про причини Смоленської авіакатастрофи, де всю провину за трагедію поклав на пілотів Ту-154, які нібито під тиском високопосадовців вирішили посадити машину "за будь-яку ціну".

Разом із тим, за даними польських експертів, пілоти насправді не намагалися посадити машину, але не встигли своєчасно підняти літак "друге коло".

Відзначимо, що навіть річниця трагедії не обійшлася без скандалу між Росією і Польщею: російська влада без відома Польщі змінила текст напису на обеліску жертвам авіакатастрофи, який був встановлений у перші дні після трагедії.

З напису зникла згадка про те, що делегація польських високопосадовців, які загинули в авіакатастрофі, планувала вшанувати пам'ять розстріляних в Катині польських офіцерів.

"Пам'яті 96 поляків на чолі з Президентом Польщі Лехом Качинським, які 10 квітня 2010 загинули в авіакатастрофі під Смоленськом", - говорить новий напис.

Раніше в написі вказувалося, що делегація прямувала на заходи у зв'язку "з 70-ю річницею радянського злочину - людиновбивства у Катинському лісі над полоненими офіцерами війська польського у 1940 році".

Читайте також:

Поляки створять монумент з уламків Ту-154, в якому розбився Качинський

Росія передала Польщі ще 14 томів справи про літак Качинського

Польська прокуратура визначилася: Качинського ніхто не вбивав

Першим особам Польщі заборонили літати на російських Ту-154

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: