Рік після землетрусу на Гаїті: злидні, банди ґвалтівників і епідемії

Після катастрофічного землетрусу на Гаїті у січні 2010 року більше мільйона людей досі животіють у таборах для біженців. У країні лютує холера і діють банди злочинців.

Землетрус на Гаїті: Рік потому_7
AFP
Землетрус на Гаїті: рік потому
Пройшов рік після руйнівного землетрусу, який зрівняв із землею більшу частину Гаїті. 12 січня 2010-го підземні поштовхи фактично знищили 2,5-мільйонну столицю країни Порт-о-Пренс і забрали життя (за офіційними даними) більше 222,5 тисяч людей.

За рік після катастрофи для 1,2 мільйона людей, які позбулися даху над головою, майже нічого не змінилося. Вони досі животіють у наметових таборах для біженців, де лютують холера і злочинність. Жертвами епідемії холери з жовтня стали вже більше 3,5 тисяч гаїтян. Значно поширилися і такі хвороби, як СНІД і туберкульоз.

Тисячі жінок і молодих дівчат налякані бандами ґвалтівників, які безконтрольно чинять свавілля в 1200 таборах біженців. Країну також охопили масові заворушення – люди вважають, що хвороби на них "наслали" жреці вуду, тому прихильників цього культу ловлять та лінчують просто на вулицях.

Міжнародне співтовариство обіцяло надати в найближчі десять років близько 10 млрд доларів допомоги у зв'язку з катастрофою, але більша частина коштів так і не прибула. Побоювання з приводу урядової корупції, бунти під час спірних виборів у листопаді і логістичні проблеми - все це призвело до того, що гроші осіли на банківських рахунках.

З 2,1 мільярда доларів, які влада Гаїті мала отримати в 2010 році, дійшла тільки половина. США, один з найбільших "донорів", затримав виплату 1,17 мільярда доларів допомоги до 2011 року, виділивши лише одну десяту від цієї суми.

Читайте також:

На Гаїті масово лінчують жреців вуду: десятки жертв

Спалах холери на Гаїті може перерости у світову епідемію

Вчені визначили справжню причину землетрусу на Гаїті

Гаїті: мародерство у руїнах. ФОТОРЕПОРТАЖ

ВідеоРік після землетрусу на Гаїті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: