Рік тому катастрофа на найбільшій ГЕС Росії забрала життя 75 людей

17 серпня 2009 року катастрофа на Саяно-Шушенській ГЕС забрала життя 75 людей. Розслідування кримінальної справи і досі не завершене.

Рік тому катастрофа на найбільшій в Росії Саяно-Шушенській ГЕС забрала життя 75 людей. Винні в аварії досі не названі.

17 серпня 2009 року на Саяно-Шушенській ГЕС сталася аварія, яка призвела до повного або часткового руйнування дев'яти з десяти агрегатів станції. Машинний зал затопило потужним потоком води, загинули 75 людей з 300, які на той момент перебували на ГЕС.

Слідчий комітету при прокуратурі РФ досі веде розслідування причин аварії. Кримінальну справу порушено за статтею "Порушення правил охорони праці". Нещодавно СКП продовжив слідство до грудня, хоча раніше перших підозрюваних передбачалося назвати наприкінці серпня. В СКП заявили, що необхідні висновки ще трьох експертиз.

На роковини трагедії на Уйському кладовищі в Хакасії, де поховані більшість жертв аварії, православні священики освятять храм-каплицю, відслужать заупокійну. Ще одну каплицю освятять в селищі гідроенергетиків Черемушки поблизу станції. На її щаблях запалять лампади у пам'ять про трагічно загиблих співробітників гідроелектростанції.

Відновлювальні роботи на ГЕС йдуть повним ходом і повинні завершитися до 2014 року. З лютого цього року тут вдалося встановити три відремонтованих гідроагрегати - Ч6, 5 і 4. Запуск ще одного - Ч3 - запланований на грудень, після чого потужність перезапущеної ГЕС буде становити 2500 мегават (встановлена потужність у 6400 мегават до аварії становила 15% усієї виробленої в РФ енергії).

Для відновлення 10 гідротурбін компанія "РусГідро", до складу якої входить ГЕС, підписала контракт з "Силові машини" на 11 мільярдів рублів. Всього ж, за оцінкою фахівців компанії, на відновлення станції потрібно 37,7 мільярда рублів.

Нагадаємо, хоча підсумки кримінального розслідування слідчі ще не підбили, результати власних розслідувань ще наприкінці 2009 року представили два інших відомства - комісії Ростехнагляду і Держдуми.

Парламентська комісія встановила, що причини аварії носять системний багатофакторний характер. Зокрема депутати наголосили на неприпустимо низькій відповідальності експлуатаційного персоналу, керівництва станції, а також зловживання керівництвом станції службовим становищем.

Комісія Ростехнагляду виявила, що безпосередньою причиною аварії стало руйнування шпильок кріплення кришки гідроагрегату, що призвело до її зриву і затоплення машинного залу. Примітно, що термін служби шпильок і умови їхньої заміни не були визначені жодним нормативним актом.

Серед непрямих причин аварії експерти також називають плачевний стан індустріальної інфраструктури взагалі. Однак усі заяви про настання в Росії так званого технологічного колапсу президент Дмитро Мєдвєдєв назвав "брехнею".

"Але, - визнав глава держави, - ці трагічні події повинні ще раз нагадати про досить прості речі, про які ми, на жаль, часто забуваємо, - про те, що системи контролю безпеки, інфраструктура російських підприємств в цілому зараз вимагають граничної уваги".

Читайте також:

Путін запустив Саяно-Шушенську ГЕС

Комісія Держдуми РФ назвала 19 винних в аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Під час ремонту Саяно-Шушенської ГЕС розікрали 24 мільйони рублів

Знайдені останні тіла жертв аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

ВідеоЛіквідація аварії на російській ГЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: