Рік тому вбили Анну Політковську

Мітинги пам'яті Анни Політковської відбулися в Москві, Петербурзі та Парижі.

Акція в Москві

Мітинг "незгодних" відбувся у Новопушкінському сквері в центрі Москви, на нього прийшло близько тисячі людей. Про це повідомляє агенція "РИА Новости".

За інформацією представника управління інформації московського ДУВС, мітинг було заплановано проводити до 14.00 за московським часом (до 13-ї за Києвом), акція пройшла під гаслом "Висловимо свої вимоги про відновлення в повному обсязі виборчих прав громадян РФ". Мітинг було присвячено річниці вбивства журналістки "Нової газети" Анни Політковської.

"Згідно дозволеній на мітинг заявці, в ньому зможуть взяти участь не більше 500 людей", - сказав співрозмовник агентства РИА Новости перед початком акції. Він також відзначив, що "безпеку і правопорядок на мітингу забезпечуватимуть більше 800 вартових порядку, серед яких військовослужбовці Внутрішніх військ і ОМОН". За іншими даними, контролювало мітинг 2340 співробітників міліції. 

Перед початком акції Пушкінську площу й Новопушкінській сквер обстежували кінологи зі службовими собаками, а пройти на мітинг можна було тільки через рамки металодетекторів. 

Також в цілях безпеки міліціонери перевіряли у мітингувальників великі сумки. Представник ГУВС додав, що "організатори заходу попереджені про заборону проведення інших, несанкціонованих владою, акцій, зокрема будь-якої ходи". 

Учасники мітингу, організованого оргкомітетом "Маршу незгодних", до якого увійшла низка опозиційних рухів і організацій (зокрема, Російський народно-демократичний союз (РНДС) Михаїла Касьянова, Московська Гельсінська група, Республіканська партія Росії вшанували пам'ять Ганни Політковської.

На початку мітингу головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов оголосив хвилину мовчання і попросив на якийсь час прибрати прапори із символікою партій і рухів. 

"Її ім'я (Політковської) практично вже стало іменем в числі вищих моральних авторитетів нашого суспільства разом з іменем Андрія Сахарова", - сказав Михайло Касьянов. 

На мітингу також виступили глава Московської Гельсінкської групи, прес-секретар ліквідованої за рішенням суду Национал-большевістськой партії Едуард Лімонов, член федеральної ради СПС Борис Нємцов, президент Фонду захисту гласності Олексій Сіманов. 

Виступаючи на мітингу, Сіманов повідомив, що, за даними фонду, Політковська стала 211-м журналістом, вбитим у Росії з 2003 року, причому "одним з небагатьох, розслідуванням вбивства якого хоча б займаються". 

"Я за те, щоб вбивці були знайдені, а замовники названі", - сказав президент Фонду захисту гласності. 

Акція в Петербурзі

Траурний мітинг, присвячений пам'яті вбитої рік тому в Москві журналістки Анни Політковської, відбувся й у Петербурзі.

Як передає кореспондент агенції "РИА Новости", акція, що проходила біля пам'ятника жертвам політичних репресій - Соловецького каменя, зібрала близько 200 чоловік.

Петербуржці несли квіти до встановленого поряд із пам'ятником портрета Політковської, запалювали свічки. У руках вони тримали фотографії вбитої журналістки.

Мітинг не був узгоджений з міською владою, проте співробітники міліції, які спостерігали за акцією, не намагалися перешкоджати її проведенню. 

Акції за межами Росії

Пам’ять журналістки вшановували також сотні людей, що прийшли в неділю на площу Стравінського в центрі Парижа.

В акції взяли участь представники мерії Парижа, МЗС Франції, правозахисних організацій, а також друзі журналістки. У своїх виступах учасники маніфестації згадували Політковську, захоплювалися її сміливістю й талантом, заявляли про свою прихильність свободі слова і правозахисним ідеалам. Крім того, вони наполягали на швидкому розслідуванні жорстокого вбивства.

Відомі французькі актриси Джейн Біркін і Марі-Крістін Баро прочитали перед присутніми статті Анни Політковської й уривки з її книг.

"Вона ризикнула своїм життям і більше ніколи не побачить своїх дітей. Але вона померла не просто так. Вона залишилася в наших серцях. Сподіваюся, її діти відчують, що ми її пам'ятаємо. Ми продовжуватимемо вимагати справедливості доти, доки не буде знайдено її вбивць", - сказала актриса, співачка та правозахисниця Джейн Біркін.

Головний редактор сайту "Кавказький вузол" Григорій Шведов, що також взяв участь у траурному заході, закликав французів надавати увагу дотриманню прав людини у всьому світі, для того, щоби "продовжити справу оглядача "Нової газети".

В межах акції виступила і чеченська правозахисниця Наталія Єстемірова, лауреат премії імені Анни Політковської та представниця правозахисної організації "Меморіал", що дружила з журналісткою. Вона закликала присутніх відстоювати свободу слова - "зброї, без якої людство не може прожити". "І хай нашим прапором буде Анна", - закінчила свій виступ чеченська журналістка.

Крім того, учасники акцій звернулися до президента Франції Николя Саркозі із закликом підняти питання про розслідування вбивства Політковської та свободи слова в Росії в межах свого візиту 9-10 жовтня.

На завершення акції, яка тривала близько двох годин, парижани провели хвилину мовчання на згадку про журналістку і поклали до її портрета білі троянди.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: