Рішення ухвалені в умовах одноосібної диктатури: Данілов розповів, до чого могло призвести примусове приземлення літака у Мінську

Рішення ухвалені в умовах одноосібної диктатури: Данілов розповів, до чого могло призвести примусове приземлення літака у Мінську

Фото: УНІАН

Данілов заявив, що влада Білорусі у спробах придушити свободу слова перетнула чергову "червону лінію".

Влада Білорусі примусовою посадкою у Мінську літака Ryanair і затриманням опозиціонера і колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича перетнула чергову "червону лінію", бо рішення посадити судно було спланованою і продуманою спецоперацією. Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що такі дії не можуть залишитися без відповіді, а відповідальним за це є Олександр Лукашенко.

Про це секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов написав у своєму Facebook.

"Білоруська влада у своїх намаганнях придушити свободу слова перетнула чергову "червону лінію", і такі дії не можуть залишитися без відповіді. Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко", - заявив Данілов.

З його слів, Україна з тривогою спостерігає за розвитком ситуації в сусідній країні і солідаризується з білоруським народом у його намаганні добитися справедливих виборів і справжньої державної незалежності. Затримання ж Протасевича Данілов назвав "відвертим викликом усьому демократичному світові" і "нахабним нехтуванням міжнародними нормами і правилами".

"Законність, яка постійно попирається, - це вирок різноманітним "вождям" авторитарного типу, навіть якщо цей вирок і відтермінований у часі. Авантюристичні рішення, які ухвалюються в умовах одноосібної диктатури, як показує авіаційна історія, призводить до масових людських жертв, як це було у ситуації з катастрофою рейсу МН-17 (2014 р.), збиттям українського Boeing 737 під Тегераном (2020 р.) тощо. Підняття у повітря для супроводження посадки рейсу Ryanair бойового літака МіГ-29 білоруських збройних сил могло призвести до авіаційної катастрофи", - додав секретар РНБО.

Як повідомлялося, Україна від 26 травня припиняє авіасполучення з Білоруссю. Також українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новин світу: лідери країн ЄС ухвалять нові обмеження після примусової посадки пасажирського літака у Мінську

Новин світу: лідери країн ЄС ухвалять нові обмеження після примусової посадки пасажирського літака у Мінську

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація