Рівень антитіл після безсимптомного коронавірусу у чоловіків втричі вищий, ніж у жінок - вчені

Рівень антитіл після безсимптомного коронавірусу у чоловіків втричі вищий, ніж у жінок - вчені

Фото: pixabay.com

Також науковці з'ясували, що у 80% випадків антитіла зникали у жінок переважно середнього та старшого віку.

Науковці з Великої Британії зробили нове дослідження щодо рівня антитіл залежно від статі. Вчені не виявили значущої різниці в співвідношенні чоловіків і жінок, які безсимптомно перехворіли на коронавірус, однак найчастіше антитіла виявлялися у чоловіків старше 40 років. Більше того, у них кількість антитіл була утричі більшою, ніж у жінок.

Через три місяці вчені повторно протестували людей і виявили, що у 21,7% з них антитіл більше немає. 

Однак найголовнішим відкриттям стало те, що у 80% випадків антитіла зникали у жінок переважно середнього та старшого віку.

Дослідники припускають, що це може бути пов'язано зі зміненою імунною відповіддю у жінок, які наближаються до менопаузи або перебувають у постменопаузі, подібно до того, як це спостерігається під час грипу.

"Загалом, оцінюючи імунітет до COVID-19 і його тривалість, ми повинні бути готові до того, що він не буде однорідним. Вік і стать можуть призвести до серйозної різниці", – наголосили науковці. 

Вчені також припускають, що піддослідні могли заразитися коронавірусом близько шести місяців тому, що вказує на можливу середню тривалість життя антитіл в організмі – 3 місяці. 

Читайте також:

Чому зараз не можна щеплювати дітей від коронавірусу

Чому зараз не можна щеплювати дітей від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація