Рівень інтеграції вищий, ніж у ЄС: росЗМІ дізнались деталі програми економічного об’єднання Росії та Білорусі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни планують до 2021 року сформувати спільний Податковий кодекс.

За планом ухваленої "Програми дій Білорусі та Росії щодо реалізації положень договору про створення Союзної держави" інтеграція економік обох країн стане навіть вищою, ніж в Європейському союзі.

Деталі цієї програми, яка не була публічно оприлюднена, повідомляють джерела "Коммерсанта".

Цей документ узгодили прем’єр-міністри Білорусі та Росії 6 вересня. Джерела видання в російському уряді підтвердили достовірність програми.

Згідно з нею, економіки обох країн будуть масштабно з’єднані в одну суцільну систему, яка буде навіть вищою, ніж в Європейському союзі – на рівні конфедеративних або федеративних держав. Водночас, вона ніяк не може стати рівноправною, оскільки ВВП Білорусі становить лише 3,4% ВВП Росії.

Найважливіше об’єднання – це спільна податкова система, яку планують узгодити до 1 квітня 2021 року. Також від 2021 року планується створити спільну митну політику та енергополітику. Документ навіть передбачає створення єдиного регулятора, який відповідатиме за ціни на газ, нафту та електроенергію в обох країнах.

Міністерства економіки Росії та Білорусі мають наміри створити єдині норми для регулювання промислової та антимонопольної політики. Також у країнах планують створити спільний доступ до державних закупівель. Про єдину валюту у документі поки не йдеться, однак Центробанки обох країн мають працювати за спільними принципами банківського і фінансового нагляду.

Водночас, у документі не згадуються такі галузі як оборона, держбезпека, суд, правоохоронні органи, освіта, охорона здоров’я, наука та державне управління. Однак там зазначається, що інші пункти цієї програми можуть обговорюватись сторонами.

ЗМІ зазначає, що російська економіка у 29 разів сильніша за білоруську, а тому інтеграція, найімовірніше, відбудеться не на рівних умовах – Білорусь просто запровадить на території своєї країни більшість норм та правил РФ.

Нагадаємо, 19 квітня Олександр Лукашенко зазначив, що "включити кудись (до Росії - ред.) країну не вийде", оскільки в країні вже народилися суверенні і незалежні люди. Росія активізувала свою діяльність на договорі про утворення Союзної держави від 1999 року, за яким РФ та Білорусь повинні створити конфедерацію з єдиною політичною, економічною, військовою, митною, валютною, судовою, культурною та іншими системами. Фактично це означає злиття обох країн в одну державу.

Відео Президенти Білорусі та РФ погодили створення робочої групи щодо інтеграції

В обмін на привабливі цінники росіяни пропонують Білорусі те, що вони називають "глибокою інтеграцією". Офіційно – це створення єдиного емісійного центру, митної служби та суду. Фактично - йдеться про анексію. Або приєднання Білорусі до Росії, як висловився Лукашенко.

Президенти Білорусі та РФ погодили створення робочої групи щодо інтеграції

Залиште свій коментар

Вибір редакції