Рівень небезпеки аварії на "Фукусімі" офіційно підвищений до Чорнобильського

Рівень небезпеки аварії на АЕС "Фукусіма-1" офіційно піднято з п'ятого до сьомого - це найвища оцінка небезпеки за всю історію аварій на ядерних об'єктах.

Японське агентство з атомної та промислової безпеки сьогодні прийняло рішення підняти рівень небезпеки аварії на АЕС "Фукусіма-1" з п'ятого до сьомого за оцінками міжнародної шкали ядерних подій (INES).

ОНЛАЙН-КАРТА РІВНЯ РАДІАЦІЇ

Це найвища оцінка небезпеки за всю історію аварій на ядерних об'єктах. Раніше аналогічний сьомий рівень отримувала тільки катастрофа на АЕС у Чорнобилі в 1986 році.

Приводом для підвищення рівня небезпеки аварії на "Фукусіма-1" став аналіз даних замірів радіації. Фахівці з'ясували, що в перші дні після аварії протягом кількох годин кількість викидів в атмосферу радіоактивного йоду-137 становила близько 10 тисяч терабеккерелів на годину, що відповідає сьомому рівню небезпеки за восьмибальною шкалою INES.

Напередодні ж в технічному приміщенні біля четвертого енергоблоку аварійної АЕС "Фукусіма-1" сталася пожежа.

Загін японських військових пожежних ліквідував загоряння. У результаті пожежі радіаційний фон на станції не змінився, повідомив оператор АЕС - найбільша в Японії енергетична компанія TEPCO. Значного збитку, за її даними, немає.

Четвертий енергоблок був практично повністю зруйнований ударом 10-метрового цунамі 11 березня. У його реакторі не було ядерного палива, оскільки установка знаходилася на технічному огляді.

Проте в басейні на верхньому поверсі енергоблоку розташовуються уранові паливні стрижні. Після удару цунамі до них на час перестала надходити вода, що призвело до небезпечного перегріву паливних збірок.

КАМІКАДЗЕ ВРЯТУВАЛИ СВІТ ВІД ЯДЕРНОЇ КАТАСТРОФИ

У четвертому енергоблоці в перші дні після удару цунамі вже була відзначено пожежу.
Зараз в басейн зі стрижнями стабільно заливається вода з допомогою багатометрового маніпулятора з шлангом. Нинішня пожежа цій установці шкоди, як повідомляється, не заподіяла.

Читайте також:

Радіація з "Фукусіми" через 30 років охопить увесь Тихий океан

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

Апокаліпсис в Японії: кількість жертв жахає навіть фахівців

ВідеоРівень небезпеки аварії на "Фукусімі" офіційно підвищений до Чорнобильського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: