Рівень небезпеки на "Фукусімі" збираються підвищити до максимального

Рівень небезпеки ситуації на аварійній японській АЕС можуть підняти до 7-го - раніше такий рівень мала лише катастрофа в Чорнобилі.

Уряд Японії розглядає можливість підвищення рівня небезпеки ситуації на аварійній АЕС "Фукусіма-1" до максимального.

Під час опрацювання цього питання експерти будуть ґрунтуватися на даних щодо обсягів радіаційного забруднення протягом декількох годин.

Якщо ці обсяги будуть оцінені як колосальні, то влада може підняти рівень небезпеки ситуації на АЕС до сьомого з семи можливих за міжнародною шкалою ядерних подій (INES).

Раніше Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA) підвищило рівень небезпеки аварії на "Фукусіма-1" з четвертого до п'ятого.

П'ятий рівень передбачає аварію з ризиком за межами майданчика, коли відбувається сильне пошкодження активної зони реактора чи радіаційних бар'єрів. Найвищий, сьомий рівень небезпеки, раніше присвоювався лише Чорнобильській катастрофі.

Нагадаємо, на АЕС "Фукусіма-1" в результаті сильного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії 11 березня, вийшли з ладу системи охолодження енергоблоків. Чотири з шести реакторів були серйозно пошкоджені. Згодом там сталося кілька вибухів, які призвели до викидів радіації в атмосферу. Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС.

За прогнозами експертів, через 30 років радіоактивні речовини, які потрапили в морську воду з АЕС "Фукусіма-1", поширяться по всьому Тихому океану, утім, у вкрай малій концентрації.

Читайте також:

Місяць після землетрусу в Японії: 13 тис. загиблих, увага прикута до "Фукусіми"

Навколо "Фукусіма-1" почали будувати сталевий паркан

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

З японської АЕС в океан скинули тисячі тонн радіоактивної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: