Рівень радіації на "Фукусіма-1" перевищено в 10 тисяч разів

Через підвищення рівня радіації призупинено роботи на першому і другому енергоблоках АЕС "Фукусіма-1". Джерелом радіації стали калюжі.

Рівень радіації у воді, що просочилася через одяг ліквідаторів на аварійній АЕС "Фукусіма-1" в Японії, перевищує норму в 10 тисяч разів.

Вода потрапила на костюми робітників під час прокладки електричних кабелів до турбінного залу третього реактора станції.

Підвищення рівня радіації змусило персонал тимчасово призупинити роботи на першому і другому енергоблоках. Джерелом радіації стали калюжі, що зібралися в нижній частині реакторів.

Крім того, стало відомо, що денна доза радіації в 30 км на північний схід від аварійної атомної електростанції перевищила річну норму природної радіації.

Фахівці Агентства з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA) у п'ятницю повідомили, що не виключають можливості пошкодження захисної оболонки реактора третього енергоблоку.

"З високою часткою ймовірності ми можемо припустити, що пошкоджена оболонка третього реактора", - заявив представник NISA Хідехіко Нісіяма.

Раніше повідомлялося, що, за даними австрійського дослідника Герхарда Вотави, у перші чотири дні викиди радіоактивних елементів на "Фукусіма-1" склали 50% від аналогічного показника аварії на Чорнобильській атомній станції в СРСР у 1986 році. Утім, французькі експерти з Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки наводять куди більш скромні цифри - 10% від показників ЧАЕС.

Напередодні стало відомо, що 17 ліквідаторів отримали дозу радіації, що перевищує 100 мілізіверт (мЗв), причому двоє з них були госпіталізовані з ураженням шкіри.

Максимально допустимий рівень радіації для ліквідаторів, встановлений Міністерством охорони здоров'я Японії, становить 250 мЗв на рік.

Нагадаємо, в результаті землетрусу 11 березня в японській провінції Фукусіма на АЕС "Фукусіма-1" сталася аварія, яка призвела до різкого підвищення радіоактивного фону в регіоні. Моніторинг морської води в районі атомної електростанції показав, що концентрація радіоактивного йоду перевищила норму в 147 разів.

Радіоактивні елементи у підвищених кількостях почали виявляти у повітрі, морській та питній воді в Японії, а також в овочах та молоці з префектури Фукусіма.

Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також заборонила польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів.

Читайте також:

У Китаї затримали радіоактивних японських туристів

Ядерна хмара з "Фукусіми" досягла Західної Європи

Викиди "Фукусіма" склали 50% від чорнобильських

Оприлюднені перші фото "камікадзе", що ведуть битву з радіацією на "Фукусімі"

ВідеоРівень радіації на "Фукусіма-1" перевищено в 10 тисяч разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: