Рівень радіації навколо "Фукусіма-1" в 1600 разів вище норми: над реакторами - стовпи диму

У 20-кілометровій зоні навколо японської АЕС "Фукусіма-1" рівень радіації перевищує норму в 1600 разів. Стовпи диму знову піднялися над другим і третім енергоблоками.

АЕС "Фукусіма"
Вести.ру
АЕС "Фукусіма"
Рівень радіації в 20 км від АЕС "Фукусіма-1" перевищує норму в 1600 разів. Такі дані оприлюднило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

Ситуація в зоні аварійних реакторів на АЕС "як і раніше залишається складною". Про це заявив японський міністр економіки, торгівлі і промисловості Банрі Каіеда.

Стовпи білого диму і пари знову піднялися над другим і третім енергоблоками аварійної японській АЕС "Фукусіма-1".

Як встановили фахівці, викиди з другого енергоблоку були водяною парою, який утворився в результаті випаровування і кипіння закачаної туди морської води для охолодження. Про це повідомив на прес-конференції в Токіо міністр оборони країни Тосімі Кітадзава.

Викид з третього енергоблоку, за його словами, був димом від короткочасного виникнення пожежі всередині будівлі, де зберігається висока температура.

Припинені через появу пари і диму роботи на АЕС зараз відновлені. Раніше, зокрема, був припинений ремонт і відновлення устаткування в першому, другому, п'ятому та шостому блоках, які в понеділок, 21 березня, були підключені до нормального мережного енергопостачання. Було вирішено відкласти і підготовку до закачування води в басейни, де знаходяться перегріті паливні стрижні.

Трохи раніше працівникам станції вдалося підключити перший реактор АЕС до зовнішнього джерела живлення, щоб відновити подачу електроенергії для вмикання системи охолодження енергоблоку, розташованої в басейні з відпрацьованим ядерним паливом.

Таким чином, чотири з шести реакторів станції, що постраждала 11 березня в результаті землетрусу і цунамі, на даний момент підключені до аварійних дизельних генераторів.

Подача електроенергії до найбільш проблемного третього реактора, будівлю якого було зруйновано в результаті вибуху, як і до четвертого, де сталася пожежа, до цього часу не відновлена.
Зранку для скидання води на четвертий реактор АЕС "Фукусіма-1" була також розпочато встановлення спеціальної технічної конструкції з дистанційним управлінням.

Ця конструкція у вигляді вежі забезпечена гнучкою "рукою", яка здатна подавати розчин бетону в певні секції споруджуваних будинків на висоту до 50 метрів, але на цей раз з її допомогою вирішено закачувати воду в аварійний енергоблок.

Як повідомили в Токійській енергокомпанії, яка є оператором станції, подача води в четвертий реактор заплановано на другу половину дня, об'єктом робіт стане басейн з перегрітими паливними стержнями.

Дистанційне керування дозволяє фахівцям знаходитися на відстані до 100-300 метрів від башти, що знижує ризик отримання високої дози радіації.

Найближчим часом в район станції планується доставити чотири таких конструкції, які є в будівельних компаніях префектур Міе і Гіфу.

Як відомо, понеділок ввечері, 21 березня, пожежні призупинили роботи на АЕС "Фукусіма-1" до з'ясування походження диму, викид якого відбувся на другому і третьому реакторах. Роботи планується відновити протягом дня.

Нагадаємо, після землетрусу і цунамі 11 березня на японській АЕС "Фукусіма-1" сталася серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження.

На АЕС було зафіксовано кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо станції, а також заборонити польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів.

Усе про ситуацію в Японії тут.

Читайте також:

У Токіо пройде радіоактивний дощ

Радіоактивний шлейф з Японії досяг Каліфорнії

У 30-кілометровій зоні навколо "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму в 750 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: