Рівень радіації у воді біля "Фукусіми" перевищив норму в 10 млн разів

Всі роботи на другому реакторі АЕС "Фукусіма-1" знову припинені. Підозрюють витік з активної зони реактора.

Рівень вмісту радіоактивного йоду-131 у воді на другому реакторі аварійної АЕС "Фукусіма-1" в Японії перевищує допустиму норму в 10 мільйонів разів.

Як повідомив представник компанії-оператора атомної станції TEPCO, всі роботи на другому реакторі АЕС припинені, йде евакуація співробітників станції.

За даними японського Агентства з атомної та промислової безпеки, причиною підвищення рівня радіації у воді міг стати витік з активної зони реактора.

Радіоактивність води біля першого реактора АЕС, як і раніше, перевищує допустимі норми в 10 тисяч разів.

Як заявив глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкіо Амано, криза навколо японської АЕС, пошкодженої землетрусом і цунамі, поки далека від вирішення. За його оцінкою, проблема можу зберігатися ще протягом багатьох тижнів.

Глава МАГАТЕ повідомив, що фахівці досі не можуть достовірно встановити, чи перебувають стрижні реакторів під прошарком води, якого достатньо для їхнього охолодження.

Нагадаємо, в результаті землетрусу та цунамі 11 березня в японській провінції Фукусіма на АЕС "Фукусіма-1" сталася серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження, які призвели до різкого підвищення радіоактивного фону в регіоні.

Радіоактивні елементи у підвищених кількостях почали виявляти у повітрі, морській та питній воді в Японії, а також в овочах та молоці з префектури Фукусіма.

Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також заборонила польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів.

Читайте також:

Японців закликали відселятися з району "Фукусіми": їжу їм вже не постачають

Ядерна хмара з "Фукусіми" досягла Західної Європи

Викиди "Фукусіма" склали 50% від чорнобильських

Керівник "Фукусіма-1" особисто вклонився кожному постраждалому японцю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: