Рівень радіації в морі біля "Фукусіми" зріс до рекордної позначки

Рівень радіації в морі біля аварійної АЕС "Фукусіма-1" перевищив норму в 3,3 тисячі разів.

Вміст радіоактивного йоду в пробах морської води, взятих біля АЕС "Фукусіма-1", перевищує гранично припустимі значення в 3355 разів, повідомляють вранці в середу, 30 березня, японські ЗМІ.

Вранці 28 березня Агентство з атомної енергетики Японії повідомляло, що в 30 метрах від берегової лінії в районі п'ятого і шостого реакторів аварійної АЕС вміст радіоактивного йоду перевищує норму в 1150 разів.

На АЕС "Фукусіма-1" в результаті сильного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії 11 березня, вийшли з ладу системи охолодження енергоблоків, відновити роботу яких не вдається досі. На АЕС сталося кілька вибухів, навколо станції підвищився радіаційний фон. З 20-кілометрової зони навколо "Фукусіма-1" були евакуйовані всі мешканці.

Пізніше влада Японії рекомендувала покинути свої будинки всім, хто проживає у радіусі 30 кілометрів від АЕС.

У сільськогосподарській продукції з префектури Фукусіма, де розташована однойменна АЕС, було виявлено підвищений вміст радіоактивних речовин.

Влада Японії заборонила продаж овочів і молока з районів, де після аварії на АЕС виявився перевищений рівень радіації. Заборона на імпорт сільськогосподарської продукції з Фукусіма і сусідніх з нею провінцій ввів і ряд країн світу.

Читайте також:

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

У Сеулі в повітрі виявили радіоактивний йод

У ґрунті біля АЕС "Фукусіма-1" виявили плутоній

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: