Рівень радіації в океані біля Японії досяг рекордних значень

У пробах води, взятих у 30-кілометровій морській зоні від АЕС "Фукусіма-1", вміст йоду-131 перевищує норму в 23 рази.

Вміст радіоактивного йоду-131 у пробах морської води, взятих біля узбережжя японської префектури Фукусіма, перевищили допустиму норму в 23 рази.

Цей показник є найвищим з 2 квітня - моменту початку вимірів рівня радіації в морській воді.

Проби води бралися в 30-кілометровій морській зоні в районі аварійної АЕС "Фукусіма-1", вміст йоду-131 склав 88,5 беккерелів на літр. У цих же пробах виявлений радіоактивний цезій-137, проте його вміст не перевищує допустимих значень.

Компанія-оператор пошкодженої атомної станції TEPCO також повідомила, що рівень радіації у воді вищий на північ від АЕС.

"Ми вважаємо, що існує тенденція поширення радіоактивних речовин в океані в північному напрямку, проте точно сказати, яким чином поширюватиметься радіація в океані, важко. Ми маємо намір посилити спостереження за станом океанських вод, зокрема, посилити моніторинг районів, де виявлені високі рівні радіації", - зазначило Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA).

Тим часом TEPCO доводиться зливати радіоактивну воду з АЕС в океан, щоб звільнити сховища для більш небезпечних відходів.

13 квітня компанія повідомила, що викачала з тунелю другого енергоблоку близько 250 тонн радіоактивної води, в результаті її рівень в тунелі впав на 4 сантиметри. У тунелі залишається ще близько 700 тонн небезпечної води.

У результаті серії афтершоків, останній з яких стався вранці в середу, роботи на пошкодженій АЕС в Фукусіма були зупинені, співробітники евакуйовані.

Це уповільнило процес ліквідації наслідків найпотужнішого за останні 50 років землетрусу, який стався 11 березня.

Зараз весь світ пильно стежить за тим, що відбувається на АЕС. Сусідні з Японією країни хвилюються через те, що фахівцям ніяк не вдається припинити витік радіації з енергоблоків.

Напередодні уряд Японії підвищив рівень оцінки катастрофи до максимальної позначки. У 1986 році такий же рівень небезпеки був присвоєний аварії на АЕС у Чорнобилі.

Читайте також:

Землетрус в Японії спричинив десятиріччя катастроф

Японський журналіст-сталкер показав відео із зони відчуження

Рівень небезпеки аварії на "Фукусімі" офіційно підвищений до Чорнобильського

Радіація з "Фукусіми" через 30 років охопить увесь Тихий океан

ВідеоВитік радіоактивної води з "Фукусіми" повністю зупинено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: