Рівень загрози свинячого грипу підвищили до четвертого

Пандемією вважають шосту фазу поширення захворювання. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) підвищила рівень загрози виникнення пандемії свинячого грипу.

Ситуація з поширенням хвороби перейшла з третьої в четвертую фазу, яка за класифікацією ВООЗ, означає, що зафіксовані окремі випадки передачі вірусу від людини. Проте поширення грипу локалізоване, що свідчить про погану адаптацію вірусу до існування в людському організмі.

Пандемія - шоста фаза поширення грипу за класифікацією ВООЗ. Останній раз пандемію грипу було проголошено в 1968 році. Тоді в результаті так званого "гонконзького грипу" загинули близько мільйона людей.

За станом на вечір 27 квітня, в Мексиці було зареєстровано 149 випадків смерті людей від свинячого грипу. Більше 40 випадків захворювання зафіксовано в США, де оголошено налзвичайний стан. У Канаді підтверджено шість випадків зараження, в Великобританії - два, а в Іспанії - один.

Туристи, що повернулися з Мексики, госпіталізовані з підозрою на свинячий грип в Ізраїлі, Бразилії, Гватемалі, Перу, Австралії та Новій Зеландії. У Москві увечері 27 квітня в лікарню з підвищеною температурою була госпіталізована 29-річна пасажирка, що прилетіла рейсом із столиці Мексики з пересадкою в Парижі. Пасажирці був поставлений попередній діагноз ОРЗ. Остаточний діагноз дівчині буде поставлений після проведення всіх аналізів.

Починаючи з 28 квітня в міжнародному аеропорті  "Борисполі" у рамках боротьби зі свинячим грипом літаки та окремих пасажирів оброблятимуть дезінфікуючими засобами.

За попередніми даними, захворювання викликані реасортантом вірусу грипу типу А (H1N1), комбінація антигенів якого раніше не зустрічалася у вірусів грипу, що викликають захворювання людей або свиней. Вірус є стійким до дії противірусних препаратів amantadine і rimantadine, але чутливий до oseltamivir і zanamivir. Останні є в Україні. Людина може дуже швидко заразитися свинячим грипом, якщо доглядатиме хворих свиней. Однак, при споживанні термічно обробленої свинини захворіти на цей грип неможливо.

У МОЗ України працюватиме гаряча телефонна лінія щодо інформування про епідеміологічну ситуацію зі свинячим грипом – 200-07-80.

Читайте також:

Україна має ліки від свинячого грипу

Тимошенко дала дві години, щоб побороти свинячий грип

Свинячий грип зафіксований в Італії, Іспанії та Великобританії

В Україну заборонили ввозити мексиканську свинину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: