"Рівність в експлуатації": в Європі хвилиною мовчання вшанували загиблих через комуністів жінок

Дата публікації
Перегляди
1850
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Більшовики привласнили Міжнародний жіночий день як ідеологічне свято.

8 березня, о 12.00 CET (в Україні — о 13.00) за ініціативи Платформи європейської пам'яті та сумління відбулася хвилина мовчання в пам'ять про мільйонів жінок, які стали жертвами комуністичної диктатури.

Про це повідомляє Центр визвольного руху.

"Через політичні причини жінок страчували після показових процесів або без суду, вбивали під час спроб втекти за "залізну завісу", ув'язнювали в тюрмах, концентраційних і трудових таборах, де незліченна їх кількість загинула. Такою була "рівність" чоловіків і жінок в СРСР та країнах комуністичного блоку – рівність в експлуатації", - йдеться в повідомленні.

В Україні ініціативу підтримали Український інститут національної пам'яті, Меджліс кримськотатарського народу, Центр досліджень визвольного руху, Національний музей "Меморіал жертв Голодомору", Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького".  

Переглянути фото та біографії жінок, убитих комунізмом, можна на сайті Платформи. 

"Міжнародний жіночий день має коріння в жіночому робітничому русі в США на початку ХХ ст. Привласнивши його собі як ідеологічне свято, комуністичні диктаторські режими відзначали цей день з великим розмахом. 8 березня жінкам дарували червоні квіти й розпивали алкоголь", — йдеться в офіційному релізі Платформи, яка об'єднує 55 урядових, академічних та музейних установ із 19 країн Європейського Союзу, України, Молдови, Ісландії, Албанії, Канади і США.

"Жінок катували, принижували їхню гідність та переслідували багатьма іншими способами. Жінкам, що пережили комуністичне переслідування, було значно важче говорити про травми, яких вони зазнали, ніж чоловікам", — зазначають ініціатори акції.

Європейська платформа пам'яті й сумління закликала міжнародну спільноту провести хвилину мовчання 8 березня 2017 р. на пошану мільйонів жінок, чиї фундаментальні права людини були порушені комуністами.

Зокрема, це були учасниці українського визвольного руху ХХ століття.

Нагадаємо, до Міжнародного жіночого дня YouTube опублікував відео про єдність жінок у всьому світі. Відехостинг запустив флешмоб під назвою #HerVoiceIsMyVoice ( її голос – мій голос). У своєму першому відео компанія продемонструвала низку жінок з усього світу, які надихають інших своїми вчинками.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1850
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація