Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Робота омбудсменів: у Путіна не розуміють інтересу України навколо "якихось конкретних прізвищ"

У Путіна визнали труднощі в переговорах по відвідуванню омбудсменами ув'язнених

У переговорах щодо відвідування ув'язнених українським і російським омбудсменами є труднощі, але ефективність їхньої роботи будуть оцінювати президенти України і Росії.

Про це заявив речник російського лідера Володимира Путіна Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

"Там, як і раніше відбувається вельми проблематична ситуація з синхронізацією дій двох омбудсменів. Зрозуміло, що досить великий дефіцит взаємної довіри, але повна поки що розкоординація. Про ефективність їхньої роботи судити президентам, бо саме вони давали доручення своїм підлеглим", - сказав він.

Пєсков зазначив, що сторони не можуть домовитися "про алгоритм дій і про режим відвідувань" ув'язнених. Крім того, в Кремлі не розуміють інтересу української сторони навколо "якихось конкретних прізвищ", і чому "абсолютно ігноруються інші особи, які також перебувають у відповідних установах на території Росії".

Пєсков зазначив, що все одно "процес йде", і запевняє, що російська сторона залишається відданою домовленості, яка була досягнута президентами України і Росії.

Нагадаємо, 9 червня президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, під час якої вони обговорили звільнення ув’язнених громадян обох країн. Після цього Порошенко доручив омбудсмену Людмилі Денісовій найближчим часом відвідати українських політв'язнів, які утримуються в Росії та в окупованих Криму і на Донбасі. 

Людмила Денісова спробувала зустрітися з незаконно ув’язненим Миколою Карп'юком, але до нього її також не пустили. А до цього її не пустили на зустріч із українським політв’язнем Олегом Сенцовим. Потім Денісову не допустили до українського політичного в'язня Романа Сущенка у Москві. 18 червня Денісова провела переговори з російською колегою Тетяною Москальковою у Москві, однак домовленості знову були порушені вже наступного дня.

19 червня Людмила Денісова та Тетяна Москалькова домовились про взаємні візити до чотирьох ув’язнених за вибором з кожної сторони, але ці домовленості так і не виконуються.

ВідеоУкраїнська омбудсмен звернеться до послів країн "нормандської четвірки" через недопуск до ув’язнених у Росії українців

Реагувати на утримання Кремлем політв’язнів, як на отруєння у Солсбері, закликав світову спільноту президент Петро Порошенко. Він очікує від західних партнерів рішучих дій заради визволення українців. Наразі Москва не дає загратованих навіть побачити. Омбудсмен Людмила Денисова обіцяє звернутися до послів країн "нормандської четвірки", Євросоюзу, ООН та ОБСЄ через недопуск її до ув’язнених українців у Росії.

Українська омбудсмен звернеться до послів країн "нормандської четвірки" через недопуск до ув’язнених у Росії українців

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції