Робота в період кризи і санкцій. Медведєв підбив підсумки своєї роботи на посаді прем'єра

Дата публікації
Перегляди
4284
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Робота в період кризи і санкцій. Медведєв підбив підсумки своєї роботи на посаді прем'єра

Фото: Associated Press

Він очолював уряд 8 років.

Експрем'єр Росії Дмитро Медведєв пояснив свою відставку тим, що довго перебував на посаді - вісім років. За його словами, він задоволений своєю роботою. 

Таку думку колишній глава російського уряду висловив в інтерв'ю програми "Время" на Першому каналі.

"У посланні позначені настільки масштабні завдання з оновлення політичної системи, до певної міри навіть зміни балансу влади в країні, - це стосується і уряду, і парламенту, частково президента, судової системи. Для того, щоб ухвалити всі ці рішення, президент повинен бути абсолютно вільним у тому, щоб їх обговорювати і ухвалювати без оглядки на будь-які інші фактори, зокрема, уряд", - сказав Медведєв.

Своє перебування на посаді прем'єра він назвав "тривалим терміном", оскільки обіймав це крісло вісім років. Медведєв каже, що задоволений своєю роботою і тим, "як йшли справи і як працював вищий виконавчий орган влади". За його словами, перший уряд почав роботу у період кризи, потім було "повернення Криму", санкції, ріст цін, інфляція.

Санкції після анексії Криму "болісно вдарили по економіці". "Після "приєднання" Криму, "повернення" Криму в нашу країну, пішли санкції. Це природно досить болісно також вдарило по економіці, і ми повинні були не тільки налагодити роботу в дуже складних санкційних, та ще й кризових умовах. Уряду довелося зайнятися найважливішою темою, якої ніколи до цього воно не займалося - імпортозаміщенням, тому що цілий ряд товарів виявився відрізаний від нашої країни", - каже він. 

Були й невирішені завдання, говорить Медведєв. "Природно, зараз ними потрібно буде займатися. Я маю на увазі те, що у нас майже не росли реальні наявні доходи. Це, звичайно, результат загальноекономічної ситуації, але цим треба займатися. Це, напевно, ключове завдання для нового уряду", - сказав експрем'єр.

Своє призначення на посаду голови Ради Безпеки він не важає незвичайним. Незвичайним є те, каже Медведєв, що такої посади раніше не було. "Але такі ідеї насправді існували. Коли президент запропонував стати заступником голови Ради Безпеки Російської Федерації, а головою за Конституцією є президент, я, природно, погодився, тому що це важлива, потрібна, як мені видається, робота, яку веде Рада Безпеки країни", - заявив колишній очільник уряду РФ.

Медведєв каже, що він залишається лідером партії "Єдина Росія"

Нагадаємо, тільки-но Путін оголосив про бажання змінити російську конституцію, неочікувано прем'єр Дмитро Медведєв разом з усім урядом склали повноваження. Наразі президент РФ вже підписав указ про відставку. На Медведєва він поклав тимчасове виконання обов'язків очільника уряду РФ, а самому уряду наказав виконувати свої обов'язки до формування нового.

Разом з цим Путін планує ввести посаду заступника секретаря Ради безпеки РФ і запропонувати її Дмитру Медведєву.

16 січня Держдума проголосувала за призначення нового прем'єр-міністра. Ним стане запропонований Путіним напередодні ексголова Федеральної податкової служби Михайло Мішустін.

20 років спільної праці: чому Путін відправив Медведєва у відставку

20 років спільної праці: чому Путін відправив Медведєва у відставку

 

Дата публікації
Перегляди
4284
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація