Роботи зробили невтішні висновки, побувавши всередині "Фукусіма-1"

Роботи провели заміри рівня радіації всередині енергоблоків і встановили, що довгий час працювати там для людини вкрай небезпечно.

Роботи Packbot, побувавши в енергоблоках аварійної японської АЕС "Фукусіма-1", здобули дані, здатні ускладнити ліквідацію аварії.

Два самохідних гусеничних робота з маніпуляторами, які безкоштовно надала приватна компанія iRobot, провели заміри рівня радіації всередині енергоблоків і встановили, що довгий час працювати там для людини вкрай небезпечно.

Згідно з отриманими даними, у першому енергоблоці рівень радіації становить від 10 до 49 мілізіверт на годину, у третьому - 28-57 мілізіверт на годину.

Учаснику нинішньої аварійної операції на АЕС "Фукусіма-1" дозволено отримати максимальну загальну дозу опромінення в 250 мілізіверт. У реальності людей зазвичай усувають від робіт після того, як вони отримують дозу радіації в 100 мілізіверт. Нинішні виміри, як вважають, можуть значно знизити темп ремонтних робіт на "Фукусіма-1".

У той же час в японському ядерному агентстві наполягають, що рівень радіації на "Фукусіма-1", хоча і небезпечний, не здатний перешкодити роботам. Зупинити реактори станції, як і раніше планується протягом дев'яти місяців.

Напередодні президент компанії-оператора АЕС Tokyo Electric Power Масатака Симідзу заявив, що робота зі стабілізації пройде в кілька стадій і займе від шести до дев'яти місяців.

Перш за все, протягом найближчих трьох місяців фахівці мають намір забезпечити стабільну роботу системи охолодження на реакторах "Фукусіма-1", а також звести до мінімуму витоку радіоактивних речовин за межі станції.

Ще від трьох до шести місяців займе процедура так званої холодної зупинки реакторів. Після цього зруйновані будівлі першого, третього і четвертого енергоблоків АЕС будуть накриті спеціальними ізолюючими матеріалами.

Читайте також:

Ситуацію на "Фукусімі" візьмуть під контроль протягом 9 місяців

Біля "Фукусіми-1" почали скидати мішки з речовинами, що вбирають радіацію

У зоні відчуження навколо "Фукусіми-1" почали шукати зниклих безвісти

Відео"Фукусіму-1" почали досліджувати роботи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: