Родич глави "Роснафти" і скандальний екс-генпрокурор. Кому Путін довірив керувати окупованим Кримом

Російський президент включив окупований півострів до складу Південного федерального округу.

Президент Росії Володимир Путін позбавив анексований Крим федерального статусу і приєднав до Південного федерального округу.

Глава Кремля призначив своїм повноважним представником в окрузі Володимира Устинова, який обіймав цю посаду з травня 2008 року. До цього він два роки пропрацював міністром юстиції РФ, а з 2000 до 2006 року був генеральним прокурором Росії.

Зазначимо, російські ЗМІ пишуть, що Устинов був причетним до низки скандалів. Зокрема, у 2000 році він займався нашумілою справою власника групи "Медіа-Міст" Володимира Гусинського, звинуваченого в розкраданні 10 мільйонів доларів. Цього ж року телеканал НТВ звинуватив Устинова у тому, що він отримав квартиру у Москві за швидке закриття справи "Мабетекс", яку також називали справою Бородіна. Чиновника обвинувачували у відмиванні грошей, виділених на реконструкцію Кремля та інших об'єктів влади. Проте Устинов виграв справу у суді.

Через три роки спалахнув новий скандал, коли генпрокурор почав атаку на главу "ЮКОС" Михайла Ходорковського, арештованого згодом за розкрадання та несплату податків. На думку слідчих, Ходорковський давав вказівки голові Ради директорів ЗАТ "МФО "Менатеп" Платону Лебедєву щодо розкрадання 20% акцій компанії "Апатит" і перепродажу продукції компанії на світовому ринку, чим було завдано багатомільйонний збиток держави.

У 2004 році справи проти Ходорковського та Лебедєва об'єднали в одну і за рік розгляду обох було засуджено до 9 років в‘язниці, проте пізніше термін скоротили до 8-ми. У 2006 році проти Ходорковського та Лебедєва відкрили нову справу, як писали ЗМІ, обвинувачення були узгоджені самою Генпрокуратурою РФ. Зокрема, Ходорковського і Лебедєва звинуватили в тому, що в складі організованої групи вони викрали акції дочірніх товариств ВАТ "Східна нафтова компанія" на суму 3,6 млрд руб., а також здійснили розкрадання шляхом привласнення нафти ВАТ "Самаранефтегаз", ВАТ "Юганскнефтегаз" і ВАТ "Томскнефть" на суму понад 892,4 млрд руб. і легалізацію частини цих коштів. За сукупністю вироків з зарахуванням раніше відбутого терміну обвинувачених засудили до 14 років в'язниці. Вирок був публічно засуджений низкою діячів, а захист його оскаржив. На Заході Ходорковського називали "найзнаменитішим російським дисидентом" та "в'язнем сумління". Після десятків апеляцій та судових засідань наприкінці 2013 року президент РФ Володимир Путін повідомив, що Ходорковський написав клопотання про помилування, яке він вирішив задоволити.

Також російський екс-генпрокурор Сечин відомий запевненнями, що колишня керівниця компанії "Єдині енергетичні системи України" та екс-прем‘єр України Юлія Тимошенко давала хабарі співробітникам Міноборони РФ.

У 2015 році Устинов став першим серед повпредів за рівнем доходів, заробивши за 2014 рік 11 млн 851 тисяч 221 рублів.

Окремо зауважимо, що син Володимира Устинова одружений із дочкою глави "Роснафти" Ігоря Сечина, який є ключовою фігурою російської економіки. Також низка ЗМІ у Росії називали його причетним до переслідування Ходорковського. Впродовж останнього десятиріччя глава "Роснафти" активно скуповував інші підприємства, серед яких також опинилися "Томскнафта" і "Самаранафтогаз", які раніше входили до складу ЮКОСа. Сечин в 2013 році став найдорожчим управлінцем Росії за версією Forbes, річний дохід якого оцінили в 50 млн доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: