Родичі Младіча попросять визнати його померлим

Сім'я Младіча домагається, щоб суд офіційно визнав факт його смерті. Адвокат сім'ї заявив, що висновок суду необхідний членам сім'ї для того, щоб клопотати про пенсію.

Родичі генерала Ратко Младіча мають намір домогтися визнання його померлим.

Про це йде мова у заяві адвоката Мілоша Шаліча.

За словами Шаліча, відповідне клопотання буде передано до суду вже цього тижня. Адвокат зазначив, що таке рішення рідні Младіча прийняли через питання, пов'язані з майном генерала, а також через те, що вони щодня зазнають тиску. Адвокат також заявив, що рідні Младіча переконані в тому, що він вже мертвий.

Згідно із сербським законодавством, родина може попросити визнати людину мертвою у тому випадку, якщо вона старша за 70 років, про її місцеперебування протягом 5 років нічого не було відомо, а також якщо у них є законний інтерес у такому визнанні.

За даними МТКЮ, Ратко Младіч переховується у Сербії. Висловлюється, в тому числі, припущення, що він може перебувати на одному з військових об'єктів. Керівник Агентства з військової безпеки Сербії Светко Ковач заявив, що "немає інформації про те, що хто-небудь з обвинувачених МТКЮ ховається на військових об'єктах, а також про те, що військовослужбовці армії Сербії і представники Міністерства оборони беруть участь у приховуванні цих людей".

Генерал Ратко Младіч під час балканської війни 1991-1995 років командував армією боснійської Республіки Сербської. З 1996 року Ратко Младіч переховується від слідства.

Як відомо, Ратко Младіча розшукує Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ). Його звинувачують у військових злочинах під час війни в Боснії і Герцеговині (1992-1995), включаючи геноцид 8 тисяч мусульман у місті Сребреніца влітку 1995 року.

Арешт Младіча і його видача до Гааги є однією з головних вимог до Сербії з боку США і Європейського союзу. Неврегульованість цієї проблеми перешкоджає інтеграції Сербії в ЄС.

У серпні 2008 року сербські ЗМІ написали, що Младіч веде переговори зі спецслужбами Сербії про здачу. А британська газета The Daily Telegraph з посиланням на джерела в сербських спецслужбах повідомила, що Младіч наказав охоронцям убити його у разі, якщо арешт буде неминучим. Це ж видання з посиланням на німецькі спецслужби повідомило, що саме Младіч був тією людиною, що видала місцеперебування свого колишнього соратника Караджича.

Читайте також:

За голову Младіча обіцяють мільйон євро

Сербська поліція продовжує пошуки Младіча

У Сербії ловили Ратко Младіча (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: