Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Родичі жертв катастрофи MH17 вимагають опублікувати дані радіолокації

Нідерландські слідчі визнали, що їм були надані певні радіолокаційні дані як Києвом, так і Москвою.

Родичі загиблих в авіакатастрофі малазійського Boeing MH17 вимагають від прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте запустити міжнародну кампанію з отримання радіолокаційних знімків, які можуть допомогти визначити, звідки була випущена ракета, що збила літак.

Про це повідомляє "Українська правда" із посиланням на агентство AFP.

Родичі загиблих громадян Нідерландів написали звернення до Рютте, в якому висловили протест з приводу того, що слідчим не надали дані первинного радіолокатора ні Києв, ні Москва. "Ми не можемо прийняти того, що люди відмовилися надати важливу інформацію", - йдеться в листі.

Родичі закликали Рютте "натиснути" на ООН або Міжнародну організацію цивільної авіації з метою вимоги про передачу інформації. Нідерландські слідчі визнали, що їм були надані певні радіолокаційні дані як Києвом, так і Москвою, але вони не отримували даних первинного радіолокатора з цих країн.

Агентство пише, що первинний радіолокатор, на відміну від вторинного, може виявити літак або невідомі літаючі об'єкти, навіть якщо вони не обладнані радіолокаційним маяком. Це означає, що первинний радіолокатор міг відстежити траєкторію ракети. При цьому нідерландські слідчі у своїй жовтневій доповіді заявили, що це було "дуже малоймовірно", що первинні радіолокаційні системи могли б виявити ракету.

13 жовтня 2015 року був опублікований текст доповіді Міжнародної комісії про падіння Боїнга. У ньому говорилося, що рейс MH17 був збитий ракетою з "Бука" серії 9М38 з бойовою частиною 9М314М.

Катастрофа Boeing 777 сталася 17 липня 2014 року. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Загинули 298 осіб — усі, хто перебував на борту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції