Родинам жертв Смоленської трагедії запропонували 64 тисячі євро

Варшава запропонувала родичам загиблих в авіакатастрофі Ту-154 компенсацію у розмірі приблизно 64 тисячі євро. Деякі сім'ї вже назвали цю суму занадто низькою.

Майже через рік після авіакатастрофи під Смоленськом, в якій загинули тодішній президент Польщі Лех Качинський і ще 95 людей, уряд у Варшаві запропонував компенсації родичам жертв трагедії.

Сума запропонованої компенсації становить 250 тисяч злотих (в перерахунку приблизно 64 тисяч євро). Причому прийняття цієї виплати не означає автоматичної втрати можливості добиватися подальших компенсацій через суд.

Деякі сім'ї та представники їхніх інтересів вже назвали цю суму занадто низькою.

Польський Ту-154 розбився 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку на аеродром "Смоленськ-Північний" в умовах густого туману. Усі 96 людей, які були на борту, загинули. Серед них президент Польщі Лех Качинський з дружиною, представники політичної і військової еліти країни, які летіли на пам'ятні заходи до Катині.

За підсумками розслідування Росія поклала основну відповідальність за катастрофу на польських пілотів, які були "під тиском" з боку начальства і вирішили не йти на запасний аеродром попри погані погодні умови.

Варшава не оскаржує, що головна провина лежить на польській стороні, але вважає думку Росії односторонньою і домагається більш збалансованого експертного висновку.

У суботу стало відомо, що Польща має намір використати свій другий Ту-154М для експерименту з метою з'ясувати, що сталося під час катастрофи президентського авіалайнера.

Читайте також:

Польща відтворить трагічний політ Ту-154 на реальному літаку

У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

Сім'я Качинського звинуватила Москву в організації авіакатастрофи під Смоленськом

Біля місця загибелі Качинського хочуть збудувати турцентр для поляків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: