Родину Піночета звільнено

Родину та колишніх соратників чилійського диктатора звільнено з-під варти. Втім, це рішення поки неостаточне.

Чилійський суддя Карлос Серда, який раніше видав ордер на арешт вдови, п'ятьох дітей і 17 соратників колишнього чилійського диктатора Аугусто Піночета, тимчасово звільнив їх з-під варти. 

Як повідомляють чилійські ЗМІ остаточне рішення щодо правомірності утримання цих людей під вартою ухвалить Апеляційний суд. 

Багато в чому рішення про звільнення родини покійного диктатора стало можливим завдяки рішучій позиці адвокатів, що представляють інтереси звинувачуваної сторони. 

У четвер за рішенням судді Карлоса Серди були затримані 23 людини. Серед них дружина Піночета Лусія Іріарт, п'ятеро дітей екс-диктатора та четверо відставних генералів. 

Чилійський суддя виніс ухвалу про арешт підозрюваних на тій підставі, що вони брали участь у привласненні й переказі грошей з різних державних фондів на особисті рахунки під час правління Піночета в період з 1973 по 1990 роки. 

За матеріалами слідства, за цей період на різні секретні рахунки вашингтонського банку Riggs незаконно були переведені 28 мільйонів доларів. Це стало відомо після того, як в 2004 році були оприлюднені результати розслідування, що проводиться комісією сенату США. 

У зв'язку зі смертю Піночета в грудні минулого року судові процеси проти нього припинені.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: