Російська ФСБ надала архіви про концтабори для суду над Дем`янюком

Архівні матеріали про нацистські табори смерті були передані ФСБ американським органам юстиції для використання в суді над українцем Іваном Дем'янюком, якого обвинувачують у 28 тис. вбивств.

Федеральна служба безпеки Росії за запитами органів юстиції США передала архівні матеріали періоду Другої світової війни з нацистських таборах смерті для використання в судовому процесі над Іваном Дем'янюком.

Це підтвердив Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії.

Процес по кримінальній справі відносно Дем'янюка почався в Мюнхені 30 листопада минулого року. Участь Дем'янюка в процесі за станом здоров'я обмежена двома 90-хвилинними періодами на день.

Дем'янюк, якого привозять до зали засідань в інвалідному кріслі, поки жодного разу не висловився з моменту початку процесу.

За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисячі ув'язнених у таборах Треблінка і Собібор, де служив наглядачем після полону. Мюнхенська прокуратура займається справою Дем'янюка, оскільки той після війни деякий час перебував у таборі для переміщених осіб в цьому регіоні.

У грудні були заслухані свідчення людей, що вижили в Голокост. 88-річному Самуелю К., який давав свідчення на процесі проти Дем'янюка, загрожує сісти на лаву підсудних за аналогічним звинуваченням: в ході слідства з'ясувалося, що він служив охоронцем у таборі смерті Бельцек в околицях Любліна.

У випадку, якщо провина підозрюваного буде доведена, йому пред'являть звинувачення в співучасті у вбивстві 430 000 людей в період з 1941-го по 1943 рр.

Дем'янюк емігрував до США в 1952 році, а в 1958 отримав американське громадянство, не повідомивши імміграційні служби про нацистському минулому. Американська влада в 1986 році здійснила екстрадицію його до Ізраїлю, де Дем'янюка засудили до страти за злочини проти людства. Передбачалося, що саме Дем'янюк був наглядачем-садистом на прізвисько Іван Грозний у концентраційному таборі Треблінка на території окупованої Польщі.

Дем'янюк стверджував, що служив у Червоній Армії і в 1942 році потрапив у полон.

Ізраїльський Верховний суд у 1993 році визнав, що Дем'янюк не був наглядачем у концтаборі, і його відпустили з в'язниці, після чого він повернувся до США. Проте американська влада й надалі розслідування його діяльності. У 2002 році суд визнав доведеним, що Дем'янюк під час Другої світової війни служив наглядачем у ряді концентраційних таборів, на підставі чого постановив позбавити його громадянства і вислати з країни.

Читайте також:

Свідкові в справі Дем'янюка загрожує звинувачення у вбивстві 430 000 людей

Адвокат Дем'янюка намагається зупинити судовий процес

Суд над Дем'янюком перенесено через його хворобу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: