Російська Генпрокуратура реабілітувала членів родини Романових

Шестеро Романових, які були репресовані у 1917-1918 роках, виправдані Генпрокуратурою РФ.

Генеральна прокуратура РФ ухвалила рішення про реабілітацію членів царської сім`ї Романових, що зазнали репресій в 1917-1918 роках.

Офіційний представник Генпрокуратури Росії Марина Гриднєва повідомила, що "на підставі закону "Про реабілітацію жертв політичних репресій" Генеральною прокуратурою РФ ухвалено рішення реабілітувати: Романова Михайла Олександровича, Романову Єлизавету Федорівну, Романова Сергія Михайловича, Романова Іоанна Костянтиновича, Романова Костянтина Костянтиновича, Романова Ігоря Костянтиновича".

За словами представника Генеральної прокуратури, аналіз обставин, підтверджений документально архівними матеріалами, "дозволяє зробити висновок про те, що всі ці особи піддалися репресії у вигляді арешту, висилки і знаходження під наглядом органів НК без пред`явлення звинувачення у скоєнні конкретного злочину за класовими і соціальними ознаками".

Згідно з представленими нащадками дому Романових документам, Михайло Олександрович Романов був розстріляний в Пермі 13 червня 1918 року, а велика княгиня Єлизавета Федорівна, великий князь Сергій Михайлович і князі імператорської крові брати Іоан, Костянтин і Ігор Костянтинович після арешту були спершу ув’язнені в Підлоговому вчилищі в Алапаєвську, а потім скинуті в шахти 18 липня 1918 року.

Останній російський імператор Микола II, його дружина Олександра, дочки Ольга, Тетяна, Марія та Анастасія, а також син Олексій були реабілітовані рішенням Президії Верховного суду РФ 1 жовтня 2008 року.

Читайте також:

В Одесі відкрилася виставка про УПА

СБУ порушила кримінальну справу за фактом Голодомору 1932-33 років

Тернопільська облрада зайнялася "злочинами комунізму"

У Севастополі представили фальшиві фотографії Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: