Російська ракета "Булава" вибухнула під час запуску. Підозрюють диверсію

Причини чергового невдалого запуску російської міжконтинентальної балістичної ракети з'ясують спецслужби.

Ракета
Lenta.ru
Запуск міжконтинентальної балістичної ракети "Булава"
Під час чергових випробувань російська балістична ракета "Булава" самоліквідувалася.

Запуск був проведений в акваторії Білого моря 15 липня, проте про подію стало відомо тільки зараз. Ракета вибухнула через нештатне спрацювання першого ступеня.

До з'ясування причин останнього невдалого пуску "Булави" підключаться російські спецслужби. За даними джерел, можлива диверсія на заводі-виробнику або під час збірки ракети.

"Дефектна деталь може потрапити в ракету через відсутність ефективного контролю за якістю з боку або заводу-виробника, або при безпосередній збірці ракети. Але в даному випадку, враховуючи державну важливість взяття на озброєння нової ракети для морських стратегічних ядерних сил Росії, і те, і інше розцінюватиметься як факт диверсії", - заявив представник спецслужб.

Він не виключив, що дефектні деталі або агрегати могли потрапити в технологічний ланцюжок виробництва ракети в результаті злочинної халатності, яка також може бути розцінена як диверсія.

Невдалий пуск 15 липня - вже шостий за час випробувань "Булави". До 2009 року було проведено до десяти випробувальних пусків, п'ять з яких закінчилися безуспішно.

Морська балістична ракета "Булава" призначена для озброєння новітніх стратегічних підводних човнів четвертого покоління класу "Борей" (проект 955), першим з яких буде "Юрій Долгорукий". Випробування проводяться на модернізованому підводному човні проекту 941У "Дмитрий Донской".

Читайте також:

Росія вдруге за два дні запустила балістичну ракету

Росія запустила стратегічну ракету

РФ поновлює випробування міжконтинентальної ракети "Булава"

Росія продавала Індії браковані ракети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: