Російська розвідка: перед Другою світовою Польща планувала знищити СРСР

Згідно з оприлюдненими Москвою матеріалами, в 1930-х роках Польща навмисно розпалювала сепаратизм в Україні, щоб розчленувати Радянський Союз. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Служба зовнішньої розвідки Росії розсекретила польські архівні документи, які Радянський Союз отримав від своїх агентів у Варшаві напередодні Другої світової війни.

Матеріали свідчать, що польське керівництво планувало розчленовування і знищення Радянського Союзу і з цією метою "розпалювало сепаратизм на Кавказі, в Україні та в Середній Азії", розповів укладач збірки "Секрети польської політики. 1935-1945 роки", генерал-майор Лев Соцков.

"Серед розсекречених матеріалів є документи польського Генштабу, які свідчать про те, що в цій структурі було створено спеціальний підрозділ по роботі з національними меншинами на території СРСР", - зазначив Соцков.

За його словами, з цією метою спецслужби Польщі створили організацію під назвою "Прометей" з штаб-квартирою в Парижі, яка управлялася з Варшави.

Генерал висловив думку, що зараз фальсифікації історії в Польщі набули статусу державної політики, головна ідея якої - "покласти відповідальність за початок Другої світової війни на СРСР так само, як і на фашистську Німеччину".

На його думку, це робиться через те, що "частка провини за розв'язання Другої світової війни лежить і на Польщі". Зокрема, за словами Соцкова, Варшава перед початком Другої світової війни зайняла позицію, яка виключала можливість укладення військової угоди між СРСР, Великобританією і Францією за участю польської сторони.

"Навряд чи всю політичну відповідальність можна покладати на Польщу, але саме її керівництво в категоричній формі відкинуло створення антигітлерівського фронту в 1939 році", - нагадав він.

Розвідник зауважив, що, згідно з документами, Німеччина висловлювала готовність разом з Польщею протидіяти політиці Радянського Союзу в Європі. Натомість Польща обіцяла підтримати вимоги Німеччини про зняття обмежень на озброєння і ідею аншлюсу Австрії.

У серпні 1937 року польський Генштаб випустив директиву № 2304/2/37, в якій записано, що кінцевою метою польської політики є "знищення всякої Росії", а як один з дієвих інструментів її досягнення названо розпалювання сепаратизму на Кавказі, в Україні та Середній Азії з використанням, зокрема, можливостей військової розвідки.

До збірки "Секрети польської політики" увійшов великий пакет документів, які опинилися в СРСР завдяки гарним агентурним позиціям розвідки в передвоєнні роки. За даними Соцкова, вочевидь, Польща не має подібних документів, оскільки більшість архівів в роки війни вивезли німці. Але подібні матеріали можуть бути в Англії чи США.

"Гадаю, полякам треба радіти, що ми надаємо можливість ознайомитися з цими документами", - сказав Соцков.

Читайте також:

У Польщі вшановують 70-ту річницю початку Другої світової війни

Поляки вважають, що Путін повинен приїхати і вибачитися перед ними

Польща оприлюднила нові дані про втрати у Другій світовій війні

Росія передумала звинувачувати Польщу в розв'язанні війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: