Російська влада хоче прирівняти e-mail до паспорта

Московські чиновники виступили з ініціативою прирівняти адресу електронної пошти до паспортних даних. Експерти не в захваті.

Глава Міністерства зв'язку і масових комунікацій Росії Ігор Щеголєв запропонував прирівняти адресу електронної пошти до паспортних даних. З цією ініціативою він виступив на засіданні урядової комісії з розвитку ринку електронних послуг.

"Ми вважаємо, що за сучасного розвитку суспільства до стандартних атрибутів ідентифікації громадянина, таких як номер паспорта, місце реєстрації, поштова адреса, цілком можна буде додати і електронну поштову скриньку", - зауважив російський міністр.

На його думку, в разі реалізації даної ініціативи державні органи отримають ефективний канал взаємодії з громадянами.

Крім того, завдяки запровадженню практики надання електронних послуг держава може заощадити істотні кошти. Наприклад, в Індії після популяризації електронних послуг з податків, загальна кількість зібраних податків зросла на 125%.

Утім, експерти бачать безліч перепон на шляху реалізації даної ініціативи в Росії. Зокрема, необхідно буде ухвалити поправки до закону про персональні дані, і лише якщо e-mail буде включено до цього переліку, його зможуть використовувати як ідентифікатор особи людини.

Але навіть за умови зміни законодавства, навряд чи нововведення підтримають росіяни, які активно боронять своє право на недоторканність приватного життя, а використання електронної адреси як ідентифікатора можна розглядати як перший крок на шляху створення електронних паспортів, - і, як наслідок, втручання держави в Інтернет.

Крім того, експерти визнають недостатнє забезпечення безпеки електронної пошти. У Рунеті, як відомо, можна знайти безліч програм для зламу електронної пошти, які можна викачати навіть безкоштовно.

Читайте також:

Рейтинг Інтернет-запитів: українців цікавить "кількість ідіотів у Росії"

Росіянину відмовили в кредиті через смайлик у паспорті

Грузинське громадянство можна отримати через Інтернет

Сайт адміністрації президента Росії оголосили неофіційним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: