Російські діячі культури сваряться через Путіна

Група діячів російської культури відповіла своїм "відкритим листом" на послання Володимиру Путіну Нікіти Міхалкова та Зураба Церетелі.

Нікіта Міхалков та Володимир Путін (Фото: ej.ru)
У зверненні до Путіна Нікіта Міхалков і Зураб Церетелі попросили його залишитися президентом від імені цілої спільноти діячів культури. Та вони забули спитати про те, чи хоче цього саме спільнота. (Фото: ej.ru)
Група діячів російської культури відповіла своїм "відкритим листом" на послання президентові РФ Володимиру Путіну, опубліковане за підписами Нікіти Міхалкова та Зураба Церетелі в номері "Российской газеты" від 16 жовтня. 

Автори листа звернулися до Путіна з проханням залишитися на своїй посаді на наступний термін. З тексту послання виходило, що ідею "третього терміну" Путіна поділяє "вся художня спільнота Росії" й "десятки тисяч художників і діячів вітчизняних культури та мистецтва". Звернення підписали президент Російської академії мистецтв Зураб Церетелі, її віце-президент Таїром Салаховим, ректор петербурзької Академії мистецтв Альберт Чаркін і президент Російського фонду культури Нікіта Міхалков. 

У відповідь на цю публікацію, що дістала назву "Лист чотирьох", група діячів російської культури написала свого "відкритого листа" президентові Путіну. У зверненні, на текст якого послалася радіостанція "Эхо Москвы", йдеться, що "Нікіті Міхалкову, Зурабові Церетелі й іншим, хто підписав звернення, ніхто не давав права представляти всю спільноту діячів культури. Те, що вони собі це дозволили, - факт обурливий, та й просто непристойний. Таке звернення кидає тінь не тільки на тих, хто його підписав, але й на Вас як президента". 

"Чимало людей науки й мистецтва, і ми зокрема, переконані, що Ви в жодному разі не повинні залишатися головою держави, не повинні вибудовувати заради цього хитромудрі комбінації - це принижує Росію та її громадян", - ідеться у "відкритому листі", свої підписи під яким, як передає "Эхо Москвы", поставили історик літератури Маріетта Чудакова, актори Олег Басилашвілі та Сергій Юрський, художник Юрій Аввакумов, драматург Олександр Гельман.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: