Російські експерти їдуть до Грузії

Група експертів Міноборони Росії візьме участь в спільному з грузинською стороною розслідуванні авіаінциденту.

Грузія знає серійний номер ракети
spiegel.de
Грузинська влада стверджує, що 6 серпня літак з російськими пізнавальними знаками вторгся в повітряний простір Грузії.
Група експертів Міноборони Росії візьме участь в спільному з грузинською стороною розслідуванні авіаінциденту, події 6 серпня у зоні грузино-осетинського конфлікту. Про це повідомив в середу департамент інформації і друку МЗС РФ.

Група російських експертів вилетить "16 серпня спецрейсом з Москви до Тбілісі "відповідно до досягнутої домовленості".

До складу групи входять начальник головного штабу ВВС Росії генерал-лейтенант Ігор Хворов, спецпредставник з питань відносин з країнами СНД, посол з особливих доручень Валерій Кеняйкін і фахівці Міноборони і МЗС Росії, йдеться у повідомленні.

МЗС Росії сподівається, що майбутня російсько-грузинська взаємодія сприятиме об'єктивному проясненню всіх обставин того, що трапилося. Як повідомив посол з особливих доручень МЗС РФ Юрій Попов, формат роботи на двосторонній основі запропонувала грузинська сторона.

"Завдання двосторонніх консультацій на експертному рівні по розслідуванню обставин інциденту в тому, щоб дати об'єктивну версію того, що відбулося", - сказав він.

Попов не виключив, що в роботі будуть задіяні миротворці. За його словами, Росія вже отримала деякі відомості про розслідування, проведене грузинською стороною.

"Деякі документи російська сторона отримала - працюватимемо, зокрема з цими документами. Ми відповідно веземо свої документи", - відзначив посол.

Він повідомив, що з грузинського боку, згідно домовленості, в розслідуванні інциденту візьмуть участь також представники Міноборони і МЗС.

Грузинська влада стверджує, що 6 серпня літак з російськими пізнавальними знаками вторгся в повітряний простір Грузії і випустив ракету по РЛС в районі міста Горі. Ракета впала в районі населеного пункту Цителубані, але не вибухнула.

Генштаб Озброєних сил РФ заперечує факт яких-небудь польотів російських літальних апаратів в указаний час у повітряному просторі, прилеглому до території Грузії.

За даними миротворців в зоні грузино-осетинського конфлікту, літак залетів з території Грузії і туди ж повернувся. Командувач Змішаними силами по підтримці миру в зоні грузино-осетинського конфлікту Марат Кулахметов повідомив, що Грузія за день до висунення звинувачень в адресу Росії в порушенні грузинського повітряного простору спростувала інформацію миротворців про політ невідомого літака, і протягом 14 годин замовчувала про факт порушення держкордону.

Кулахметов також заявив, що грузинська сторона поспішила знищити ракету, що не зірвалася, скинуту з невідомого літака, і тому миротворці не змогли її ідентифікувати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: