Російські комуністи відзначають 130-річчя з дня народження Сталіна

КПРФ підготувала урочисті заходи до ювілею з дня народження "вождя народів". На думку правозахисників десталінізація для Росії є серйозною проблемою.

21 грудня комуністи відзначають 130 років з дня народження лідера СРСР Йосипа Сталіна. В різних містах Росії активісти лівих рухів проведуть низку урочистих заходів.

У Москві члени КПРФ планують покласти квіти до могили Сталіна біля Кремлівської стіни. Лідер партії Геннадій Зюганов зустрінеться з ветеранами-воєначальниками і
вручить їм пам'ятні ювілейні медалі. А ввечері пройде присвячений "вождю народів" ювілейний концерт.

Як заявив перший заступник ЦК КПРФ, віце-спікер Держдуми Іван Мельников, комуністи сподіваються, що цього дня ніхто не згадуватиме про помилки сталінської епохи.

"Ювілей Сталіна сприймається і в суспільстві і в середовищі діячів мистецтва як вагома подія, і ми досить легко отримали від них згоду на участь", - сказав Мельников.

Тим часом правозахисники все частіше кажуть про те, що десталінізація для Росії залишається серйозною проблемою.

"Якщо ми не хочемо повернення сталінського терору і тоталітарного режиму, з цим необхідно боротися всіма силами", - упевнена глава Московської Гельсінської групи Людмила Алексєєва.

За даним останнього соціологічного опитування, проведеного Всеросійським центром дослідження громадської думки, 29% росіян хотіли би бачити на чолі країни такого політика, як Сталін. Утім, більшість (58%) все-таки дотримуються протилежної думки.

Водночас зросла кількість росіян, які вважають Сталіна мудрим керівником. Якщо в 1998 році таких було 16%, то в 2009 таку відповідь обрали 21% учасників опитування.

Читайте також:

Онук Сталіна подав до суду на "Эхо Москвы"

Третина росіян хоче жити під керівництвом Сталіна

Кримські комуністи вимагають повернути Волгограду ім'я Сталіна

Росія розпочне кампанію з поліпшення іміджу Сталіна в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: