Російські мафіозі співпрацювали з друзями й родичами Путіна

У Росії багато хто відзначає, що близькість криміналу, бізнесу і влади обумовлена їхнім спільним минулим.

Російські бізнесмени, заарештовані в Іспанії за звинуваченням в організації злочинного угруповання, мали тісні зв'язки з російськими політиками, чиновниками і керівниками державних компаній. "Авторитетні" підприємці були непрямим чином пов'язані і з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним, вказує російське видання "Новая газета".

Згідно з іспанським обвинувальним висновком, затримані росіяни Геннадій Петров, Олександр Малишев та їхні партнери через підлеглих і посередників контролювали контрабанду, шахрайство, хабарництво, наркотрафік і вбивства.

Слідчий суддя Бальтасар Гарсон назвав угрупування тамбовсько-малишевським, позначивши зв'язок Геннадія Петрова із заарештованим в Росії в 2007 році лідером тамбовського угрупування Володимиром Кумаріним (Барсуковим), якого звинувачують в організації вбивства, замаху на вбивство і захопленні власності. За деякими даними, саме Петров став "наступником" Кумаріна, очоливши угрупування.

На Геннадія Петрова і його партнера Сергія Кузьміна, з яким Петров колись сидів в одному слідчому ізоляторі, іспанські правоохоронні органи вийшли ще в травні 1997 року, розслідуючи справу про відмивання грошей. Судячи з іспанського обвинувального висновку, їхні імена були відомі правоохоронним органам США і Євросоюзу.

Геннадій Петров
Новая газета
Затриманий росіянин Геннадій Петров
Проте в себе на батьківщині ці люди займали високе положення, і в 1998-1999 роках були співвласниками банку "Росія", який об'єднав знайомих Володимира Путіна. Основним акціонером банку і головою ради директорів був Юрій Ковальчук, який створював з Володимиром Путіним дачний кооператив "Озеро". Акціонер Микола Шамалов і колишній акціонер Віктор Мячін також були співзасновниками "Озера".

Банк "Росія" зумів отримати контрольний пакет великого російського страховика "СОГАЗ", став найбільшим акціонером Фінансового союзу "Державний", якому належать акції більше 90 російських підприємств, основним власником "Національної медіагрупи" (два телеканали і газета "Вести"). Підконтрольна банку структура управляє найбільшим в Росії недержавним пенсійним фондом "Газфонд".

З банком і афільованими з ним структурами пов'язані і деякі родичі Путіна: син його двоюрідної сестри Михайло Шеломов, а також син двоюрідного брата прем'єра Михайло Путін, наголошує "Новая газета".

Інтереси сина Геннадія Петрова, Антона Петрова, і його партнерів перетиналися з найбільшою інвестиційно-будівельною групою в Росії - "Балтійською будівельною компанією". Банк "Росія" до лютого 2005 року був серед акціонерів пітерської філії компанії, а двоюрідний племінник Путіна Михайло Шеломов з травня по грудень 2007 року числився її засновником.

З колишнім лідером тамбовського угрупування заарештованих в Іспанії пов'язує енергетика, з'ясували журналісти. Андрій Шумков, який представляв інтереси Геннадія Петрова і Сергія Кузьміна на зборах акціонерів банку "Росія", і деякі пов'язані з ними фірми мали безпосереднє відношення до підприємств паливно-енергетичного комплексу і хімічної галузі Санкт-Петербурга.

Банк "Росія" входив до числа акціонерів "Петербурзької паливної компанії", найбільшої в регіоні. А в 1998-1999 роках віце-президентом, заступником голови ради директорів компанії був Володимир Кумарін. Він же в 1999-му входив до ради директорів проекту "Знаменская" німецької фірми SPAG. А одним з консультантів SPAG, як відомо, у минулому значився Володимир Путін.

Як пише "Новая газета", Геннадій Петров і його син знайомі з деякими керівниками підконтрольних державі компаній: наприклад, з Наїлем Малютіним, гендиректором "Фінансової лізингової компанії", що входить в державну "Об'єднану авіабудівну корпорацію".

"Геннадій Петров знав мало не половину країни і вже точно майже всіх важливих людей в Пітері", - згадує знайомий Петрова, співробітник однієї з підконтрольних державі компаній, що побажав залишитися невідомим. Він не думає, що Петров в чомусь винен, і співчуває йому.

У Росії багато хто відзначає, що близькість криміналу, бізнесу і влади обумовлена їхнім спільним минулим. "Всі ми "вийшли з гоголівської шинелі", еліти походять з тих самих кіл", - пояснює один з членів Російського союзу промисловців і підприємців. Такий період був і в інших країнах, нагадує він.

"Переділ власності в дев'яності роки проходив з прямою участю кримінальних угрупувань і злочинних авторитетів, - говорить депутат Держдуми, колишній співробітник кримінального розшуку Олександр Куліков. - Якщо в Росії не будуть самі проводити розгляди, а чекатимуть скандалів за кордоном, ми не зможемо довести, що будуємо стосунки в суспільстві на основі закону".

Читайте також:

Путін дозволив Україні спілкуватися зі США

Ющенко запропонував США подратувати Росію

Росіяни стали менше довіряти Мєдвєдєву і Путіну

На демонстрації Лужков засудив політику Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: