Російські прикордонники не дозволили норвезьким яхтсменам підкорити Північний полюс

Екіпаж яхти планував зробити перехід по всій трасі Північної морської дороги, уздовж побережжя Аляски, а потім по Північно-західному проходу через територіальне море США і Канади.

Російський прикордонний корабель конвоює в порт Провідєніє на Чукотці норвезьку яхту, затриману днями за порушення порядку плавання по Північній морській дорозі. Про це повідомили 1 вересня в центрі громадських зв'язків Федеральної служби безпеці РФ.

У порту Провідєніє відбудеться подальший розгляд обставин події. Попередня перевірка показала, що "екіпаж яхти здійснював плавання по трасах Північної морської дороги без оформлення заявки на проводку, передбачену правилами плавання по трасах Північморшляху, затверджених міністерством морського флоту СРСР 14 вересня 1990 року", говориться в повідомленні ЦОС.

За даними ФСБ, екіпаж яхти планував зробити перехід по всій трасі Північної морської дороги, уздовж побережжя Аляски, а потім по Північно-західному проходу через територіальне море США і Канади.

Огляд яхти, опит капітана і членів команди показав, що під час плавання по трасі екіпаж причалював і висаджувався на територію РФ. Таким чином, наголошується в документі, "при проході через територіальне море РФ екіпажем яхти RX-2 були порушені умови мирного проходу, встановлені відповідними статтями Конвенції ООН по морському праву, а також положенням федерального закону "Про внутрішні морські води, територіальне море і прилеглу зону РФ".

Екіпаж яхти складається з трьох чоловік, всі - громадяни Норвегії. Їм може загрожувати покарання за статтею 18.1 Кодексу про адміністративні правопорушення "порушення режиму держкордону РФ", а саме штраф в розмірі до 2 тис рублів з видворенням за межі території Росії або без такого.

Відзначимо, швидше за все, йдеться про норвезьку експедицію, члени якої - Тронд Аасвол (Trond Aasvoll), Ханс Фредрік Хаукланд (Hans Fredrik Haukland) і Фінн Андерассен (Finn Andreassen), рушили в подорож з метою поставити світовий рекорд - підкорення Північного полюса на парусному судні. У блозі Аасвола 25 серпня була розміщена фотографія російського корабля берегової охорони. На цьому записи обриваються.

Нагадаємо, британський плавець Льюіс Гордон П'ю зробив заплив у водах Північного Льодовитого океану, аби звернути увагу на танення арктичних льодів.

Читати також:

Заплив у Північному льодовитому океані

Білл Гейтс охолоджуватиме океан для боротьби з ураганами

В Чилі відкрили ще один океан

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: