Російські шпигуни заполонили Німеччину

Співробітники російських спецслужб посилено вербують молодих політиків і вчених Німеччини.

Федеральне відомство з охорони конституції стверджує, що розвідники з Росії взяли на мушку членів німецького бундестагу та їх оточення. Мета шпигунів - отримання актуальної інсайдерськой інформації, а також вербування агентів з хорошими професійними перспективами, пише Die Welt.

Шпигун
Архів
Німеччина - одна з найважливіших цілей для російської розвідки в Європі
Москву та особисто Володимира Путіна цікавить в першу чергу внутрішня політична кухня Німеччини, указує видання.

При Путині компетенція трьох розвідувальних відомств - ФСБ, ГРУ і СВР - була в черговий раз розширена. На сьогоднішній день тільки у ФСБ працюють більше 350 тис. співробітників. Частина з них контролює Інтернет і телефонні мережі. Будь-який німець, що часто приїжджає до Росії у справах або з особистих питань, повинен пам'ятати, що розвідники звернуть на нього увагу.

Причину того, що спецслужби в Росії, як і раніше, грають одну з ключових ролей, німецькі експерти в області безпеки бачать у тому, що власті вкрай скептично ставляться до інформації з вільного доступу - офіційних заяв і публікацій у ЗМІ.

Жодна іноземна розвідка не веде на території Німеччини такої бурхливої діяльності, як російська. До Москви передаються відомості про економічну стратегію (наприклад, про стан єдиної європейської енергетичної політики). Експерти вважають, що багато російських дипломатів і журналістів у Німеччині одержують зарплату і від російських спецслужб. При посольствах знаходяться так звані легальні резидентури. Через дипломатичну недоторканність кримінальне переслідування їх співробітників неможливе.

У Німеччині особам, що потрапили в коло зору шпигунів, спочатку без жодної причини влаштовують зустріч зі співробітником спецслужб. У доброзичливій атмосфері російські агенти намагаються викликати до себе прихильність співрозмовника, а після переходять від милих бесід до конспіративної роботи. При цьому спецслужби не соромляться в засобах.

"Саме молоді німці демонструють якусь наївність у тому, що стосується шпигунства. Багато хто вважає, що агенти бувають тільки в кіно," – розповідає один співробітник Відомства з охорони конституції.

І в минулому російські агенти неодноразово активізували свою діяльність у Німеччині. Проте німецькі й російські спецслужби не завжди змагаються. Вони, наприклад, співробітничають у боротьбі з міжнародним тероризмом.

Під пильне спостереження Відомства з охорони конституції потрапили і китайські спецслужби. На відміну від Росії, Китай зацікавлений, перш за все, в науково-технічних досягненнях. Щорічний збиток від економічного шпигунства складає, за різними оцінками, близько 20 млрд євро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: