Російські скінхеди готуються до революції

Тенденція в Росії налякала правозахисників: від вбивств "інородців" ультраправі переходять до терору на державному рівні.

Правозахисники констатували зменшення у Росії кількості інцидентів на ґрунті радикального націоналізму, але застерегли: від вбивств "інородців" ультраправі переходять до терору, метою якого декларується неонацистська революція в країні.

За даними аналітичного центру "Сова", протягом 2009 року внаслідок нападів неонацистів у Росії загинули близько 70 людей, більше 330 були поранені (дані за 2008 рік – 109 і 486 людей відповідно).

Основними жертвами нападів ксенофобів залишаються уродженці Центральної Азії і Кавказу, центрами насильства як і раніше є Московський регіон, Санкт-Петербург і Ленінградська область, Нижегородській і Свердловський регіони.

Як зазначила заступник директора "Сови" Галина Кожевникова, традиційна доповідь центру цього року отримала назву "Під знаком політичного терору".

"Саме це було головним і найбільш тривожним явищем, яке ми спостерігали впродовж всього року, починаючи від вбивства Стаса Маркелова і закінчуючи підпалами і вибухами міліційних дільниць та інших державних установ", - зауважила вона.

Кожевникова підкреслила, що попри зафіксоване скорочення расистського насильства та поліпшення переслідування нацистів з боку держави, проблема неонацистських ультраправих рухів залишається для Росії дуже болючою.

"Ультраправі стали системною загрозою, яка небезпечна не тільки для людей з неслов'янською зовнішністю або з іншою релігією, але і для держави в цілому. Зараз від вбивств "інородців" і нападів на "інородців" ультраправі переходять до терору, метою якого декларується неонацистська революція в країні", - наголосила правозахисниця.

"Якщо в найближчі рік-два нічого кардинально не зміниться у сфері боротьби з ультраправими, я боюся, що прогноз для Росії буде найсумнішим", - додала Кожевникова.

Читайте також:

Нацисти розмістили в інтернеті відеозапис вбивства африканця в Петербурзі

У російській глибинці людей почали записувати в "каральні бригади"

У Москві неонацисти забили жінок-двірників арматурним прутом

Російський олігарх придбав Mercedes Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: