Російські війська вийшли на кордон Південної Осетії та Грузії

Згідно з угодою між Росією та Південною Осетією, російські прикордонники почали охорону кордонів невизнаної республіки.

Російські прикордонники почали охорону меж Південної Осетії відповідно до міждержавної угоди між РФ і цією республікою.

Про це 2 травня заявив начальник регіонального прикордонного управління ФСБ РФ по Південному федеральному округу Микола Лісинський.

"Управління прикордонних військ розміщуватиметься безпосередньо в самому Цхінвалі, а інші - по всьому периметру кордонів. Підрозділи прикордонних військ Російської Федерації, вже введені до Південної Осетії, вийшли на кордону", - сказав Лісинський.

Він уточнив, що введення російських прикордонників до Південної Осетії ніяк не пов'язане з майбутніми навчаннями НАТО в Грузії. "Ми до рішення цього питання по проханню керівництва Південної Осетії і Абхазії готувалися давно, унаслідок відсутності угоди ми не могли дотепер почати виконання задачі", - відзначив Лісинський.

"Кордон повинен бути міцно закритий і недоступний для ворогів. Прозорим, доступним кордон повинен бути для тих, хто йде до нас з миром, особливо для вирішення якихось соціальних, господарсько-побутових проблем. Тобто життя повинне продовжуватися", - додав він.

"Для охорони кордону будуть використані нові сучасні технічні засоби, зокрема датчики системи відеоспостереження, локація, безпілотні літальні апарати. Створення яких-небудь колючих загород в планах у нас немає", - сказав він.

Лісинський також не назвав чисельність введених до Південної Осетії підрозділів російських прикордонників, відзначивши, що "їх достатньо для виконання поставлених задач".

Нагадаємо, в Москві 30 квітня відбулася церемонія підписання на вищому рівні двосторонніх угод РФ про сумісні зусилля в охороні державного кордону з Республікою Абхазія і Республікою Південна Осетія. Документи підписали президент Росії Дмитро Мєдвєдєв і президенти Абхазії і Південної Осетії Сергій Багапш і Едуард Кокойти. Відзначимо, сторони підкреслили актуальність підписання угод на фоні військових навчань НАТО в Грузії.

Після цього представник НАТО Джеймс Аппартурай повідомив, що на думку альянсу, підписання Росією двосторонніх угод з Абхазією і Південною Осетією про спільні зусилля в охороні державних кордонів суперечить угодам про перемир'я з Грузією, підписаним за участю Євросоюзу 12 серпня і 8 вересня 2008 року.

Читайте також:

НАТО звинуватило Росію в порушені миру з Грузією

Двох російських дипломатів вислали з Брюсселя. РФ назвала це провокацією

Мєдвєдєв: НАТО готує в Грузії провокацію

Зі штаб-квартири НАТО вислали російських дипломатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: