Російські ВПС літають до Америки

Командування аерокосмічної оборони Північної Америки стурбоване частими вилетами російських бомбардувальників до прикордонних територій США.

Бомбардувальник ТУ22М (Фото: www.krugosvet.ru)
Командування аерокосмічної оборони Північної Америки (НОРАД) стурбоване частими навчальними вилетами російських бомбардувальників до прикордонних територій США, включно зі штатом Аляска, вважаючи їх демонстрацією можливостей ВВС Росії завдавати бомбового удару на дальній відстані, передає агентство Reuters у вівторок.

За словами представника командування НОРАД, за минулі два тижні бомбардувальники ВВС Росії зробили два учбові вилети: поруч із кордоном штату Аляска й у напрямку американського острова Гуам.

”Їх вилети не є виключно навчальними. Вони спеціально роблять це за межами звичних тренувальних маршрутів. Вони демонструють потенціал", - цитує агенція полковника Андре Дюпві (Andre Dupuis).

Деякі американські фахівці, своєю чергою, вважають, що подібні дії не тільки відображають бажання офіційної Москви показати Вашинґтонові потенціал Росії, а й показують її стурбованість планами США з розміщення системи ПРО в Східній Європі.

США планують розмістити радар ПРО в Чехії та протиракети в Польщі, мотивуючи це загрозою з боку Ірану. Москва ж вважає аргументи США непереконливими і розцінює розміщення ПРО поблизу російського кордону як загрозу своїй національній безпеці.

Небо Аляски (Фото: apod.nasa.gov)
Російські літаки помітили в небі біля кордонів Аляски. (Фото: apod.nasa.gov)
З 14 по 18 серпня над Тихим і Атлантичним океанами проходять масштабні льотно-тактичні навчання частин 37-ї Повітряної армії верховного головнокомандування стратегічного призначення (дальня авіація) РФ з пусками крилатих ракет.

У липні російські бомбардувальники виконували планові польоти над міжнародними водами за планом підготовки екіпажів дальньої авіації, повідомив раніше головнокомандувач ВВС генерал-полковник Олександр Зелін.

Він назвав нісенітницею міркування про те, що польоти російських бомбардувальників пов'язані з політикою, зауваживши, що польоти бомбардувальників в міжнародному повітряному просторі за програмою бойової підготовки планують щонайменше за півроку. Про це, каже головнокомандувач російської військової авіації, наперед попереджають зацікавлені країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: