Російських офіцерів посадили за шпигунство на користь Грузії

Суд виніс вирок двом російським офіцерам і співробітникові грузинських спецслужб, також офіцерів позбавили військових звань.

Шпигуни
НТВ
Російських офіцерів посадили за шпигунство на користь Грузії
Північно-Кавказький військовий окружний суд виніс вирок двом російським офіцерам і співробітникові грузинських спецслужб у справі про шпигунство на користь Грузії.

Підполковники російської армії Хвічі Імерлішвілі і Марлен Богданов визнані винними в державній зраді (стаття 275 УК РФ) і засуджені до 13 і 15 років позбавлення волі відповідно. Російські офіцери також за рішенням суду позбавлені військових звань.

Громадянин Грузії Заза Херкеладзе, що жив в Росії за підробленим паспортом, отримав 11 років в'язниці за шпигунство (стаття 276 КК РФ).

За даними слідства, Імерлішвілі був завербований грузинськими спецслужбами під час візиту до родичів у січні 2007 року. Він передавав до Грузії інформацію військового характеру і підбирав кандидатури для подальшого вербування.

Пізніше він допоміг Херкеладзе оформити підроблені документи і легалізуватися в Росії. Грузинський розвідник видавав себе за власника кафе у Владикавказі і займався організацією збирання відомостей про військові частини на Північному Кавказі і про ситуацію в регіоні.

Також Імерлішвілі організував вербування підполковника Марлена Богданова, який передавав грузинським спецслужбам дані про співробітників ФСБ, російського Міноборони і про військові об'єкти в Південному федеральному окрузі. За свою роботу Богданов отримав 6 тисяч доларів, а Імерлішвілі нагородили за вербування офіцера автомобілем марки Toyota.

Згідно з вердиктом суду, діяльність розкритої розвідувальної мережі була спрямована у тому числі і на підготовку умов для збройного конфлікту між Грузією та Південною Осетією літа 2008 року.

Грузинських агентів судять в Росії не в перший раз. Так, після завершення грузино-південноосетинського конфлікту в шпигунстві на користь Грузії були звинувачені офіцер російської армії Михайло Хачидзе, бізнесмен Мамука Майсурадзе, уродженець Північної Осетії Олександр Хачіров і ряд інших осіб.

Читайте також:

Чиновник Пентагону створив в Афганістані і Пакистані приватну розвідку

У польських спецслужбах знайшли білоруського шпигуна

В Азербайджані до 12 років в'язниці засудили російського шпигуна

ФСБ звинуватили у викраденні українського розвідника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: